Öğretmen Diyarı

Atama Bekleyen Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri Atama Sesi

Şubat ataması için öncelikle Sn. Cumhurbaşkan'ımız, Sn. Başbakan'ımız ve Değerli MEB ailesine teşekkür ederiz. Tüm samimiyetinizle biz Öğretmenlerin yanında olduğunuz için sizlere minnet duyarız. Hepimiz biliyoruz ki Eylül ayında yapılan Öğretmen atamalarında branş olarak çok büyük hayal kırıklığı yaşadık. Şunu söylemeliyiz ki; Biz Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak bütün atama bekleyen öğretmenlerin atanmasını tüm samimiyetimizle istiyoruz.

Fakat Eylül ataması kontenjan yüzdeliklerine baktığımızda branşımızın açığı bizden çok daha aşağılarda olan branşların yüzdeliklerinden düşük tutularak mağduriyet yaşanmıştır. Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak en çok üzüldüğümüz nokta ise İhtiyaç sıralamasında ilk 10' da (7.) olmasına rağmen 2015 Eylül Öğretmen atamalarında branşımızın 12. sıraya gerilemesidir.

  Biz Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak bu yazımızla biz nebze de olsa sesimizi duyurmak istiyoruz.   Geçtiğimiz aylarda  Başbakan' ımızın açıklamalarında da her öğrencimiz bir spor dalında lisans düzeyinde yetiştirilerek sözü bizlere umut olmuştur. Öte yandan 5. Sınıfların hazırlık olma çalışmalarının Bakanlığımız tarafından sürdürülmekte olması ve bu hazırlık sınıflarında 4-6 saat Beden Eğitimi ve Spor dersi düşünülmesi ve Takviye  kurslarında Beden Eğitimi ve spor branşımıza yoğun talebin olması biz Beden Eğitimi Öğretmenleri için hem umut verici hem de gururlandırıcıdır.

En önemlisi de sınav stresine (TEOGS) maruz kalan öğrencilerimize Spor yapması dahilinde %30 ek puan getirilmesi dersimizin oldukça önemini ve Ülkemiz de çocuklarımızın gelişiminin de önemli olduğunu vurgulamaktadır. Biz Beden Eğimi ve Spor öğretmneleri olarak Ülkemiz de bu denli dersimiz ile ilgili gelişmelerden onur duymaktayız. Atama Beklemekte olan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri adına branşımızın İhtiyaç karşılanma oranlarımızın yükseltilip Çocukların gelişimi ve Ülkemiz Sporunun gelişimi adına İhtiyacımızın karşılanmasını ve yaşadığımız Eylül mağduriyetinin giderilmesini saygıdeğer Büyüklerimiz tarafından giderilmesini temenni ederiz. Binlerce Beden Eğitimi Öğretmeninin Ülkemiz Spor gelişimi ve Çocuklarımızın gelişimi adına göreve hazır olduğunu bilmenizi isteriz.

  Tüm Devlet Büyüklerimize ve MEB ailesine yoğun çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.  

Sevgi ve Saygılarımızla   Atama Bekleyen Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri

 

http://www.kamuajans.com/

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol