Öğretmen Diyarı

Asil Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavında Dikkat Edilecek Hususlar

Asil Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavında Dikkat Edilecek Hususlar.RESMİ YAZI

ASLİ ÖĞRETMENLİĞE GEÇİŞ YAZILI SINAVINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

 Sınavın Adı: Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı

Sınav Merkezleri: 81 İl Merkezi

Sınav Tarihi ve Saati: 11 Ekim 2015 Pazar, Saat:10.00

 Sınava Giriş: Adaylar sınava, onaylı sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden birisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ile gireceklerdir. Onaylı sınav giriş belgesi ile özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

ÖZEL HUSUSLAR:

1- Sınav giriş belgelerine kurum onayı yaptırma şartı sınav kılavuzunda duyurulmuştur. Ancak, askerlik, sağlık özrü vb. nedenlerle sınav giriş belgelerine kurum onayı yaptıramayan adaylar bulunduğu bilgisi Bakanlığımıza ulaşmıştır. Bu durumdaki adayların mağdur olmaması için giriş belgelerinde onay şartı aranmayacak ve sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesinde yer alan bilgiler karşılaştırılarak, adaylar sınava alınacaktır.

2-Naklen yer değişikliğine bağlı görev yeri değişen adaylardan, 15 Eylül 2015 tarihinden sonra göreve başlayanların sınav yerleştirmeleri eski görev yerleri dikkate alınarak yapılmıştır.Ek’1 de isimleri ve bilgileri yer alan adayların yeni görev yerlerinde yedek sınav evrakı ile her türlü tedbir alınarak sınava alınmaları sağlanacaktır.

3-Sınav ücretini yatırdığı halde sınava başvurmadıkları belirlenen adaylara ait liste Ek’ 2 de yer almaktadır. Bu adaylara elektronik başvurusu olmadığı için sınav giriş yeri belgesi düzenlenememiştir. İlinizde görev yapan ve Ek’2 listede bilgileri yer alan aday öğretmenlere ulaşılarak sınava girebilecekleri bilgisi verilmelidir. Söz konusu adaylardan sınava gireceklerini belirtir dilekçe alınmak suretiyle yedek salonda ve yedek sınav evrakı ile birlikte adaylar sınava alınır. Aday dilekçesi tutanağa eklenerek diğer sınav evrakları ile birlikte Bakanlığa gönderilecektir.

Sınav Soru Sayısı: Toplam 100 (yüz) soru ve 4 (dört) seçeneklidir. Sınav 120 dakika sürecektir.

 

turkkamu.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol