Öğretmen Diyarı

ASİL ÖĞRETMENLİĞE GEÇİŞ SINAVINA GİRECEK OLAN ÖĞRETMENLERDEN MAZERETİ OLANLARIN DURUMU

Milli Eğitim Bakanlığı,  aday öğretmen olarak görev yapan ve asıl öğretmenliğe geçiş sınavına gireceklerin mazeret durumuna ilişkin açıklama yaptı.


 
Bakanlık aday öğretmenlerin asil olarak atanabilmeleri için 19 Mart 2016 tarihinde yazılı ve devamında sözlü yapılacağını ve aday öğretmenlerin görevli bulundukları ilde sınavlara girmesi esas olduğunu hatırlatarak mazereti olanlara ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Ancak sınavlara girmeye hak kazanan aday öğretmenlerden; sınav tarihlerinde muvazzaf askerlik görevi dahil her türlü aylıksız izin, analık izni, refakat izni ve hastalık izinleri (uzun süreli tedavi, tedavisi görevli bulunduğu ilde mümkün olmayan ya da farklı bir ilde görmüş olduğu tedavinin kesilmesi hasta sağlığını olumsuz etkileyecek olanlar) nedeniyle görev yerinde bulunamaması durumunda mazeretlerini belgelendirmeleri ve Genel Müdürlüğümüze 27/02/2016 tarihi mesai bitimine kadar belgeleriyle birlikte başvurmalarının ardından başvuruların Genel Müdürlüğümüzce uygun bulunması halinde dilekçelerinde belirtmiş oldukları ilde sınavlara girebilecektir.

Genel Müdürlüğümüze ekte yer alan dilekçe ile yapılacak başvurularda adayın adı soyadı, T.C. kimlik numarası, görevli bulunduğu ili, ilçesi, eğitim kurumu, mazereti, mazeretini gösterir resmi belge (dilekçe eki şeklinde), sınavlara girmek istediği il bilgileri yer alacak, dilekçe aday tarafından ıslak imza ile imzalanacaktır. Dilekçeler en geç 27/02/2016 tarihi mesai bitiminde Genel Müdürlüğümüzde olacak şekilde posta yoluyla ya da elden teslim edilebilir. Elden belge teslimi için adayın kendisinin bizzat belge teslim etmesine gerek yoktur. Posta yoluyla ulaştırılacak dilekçelerde yaşanacak gecikme ya da aksaklıklardan adayın kendisi sorumludur. E-posta, faks, telefon yollarıyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.”

Sınava hazırlanmak isteyenler deneme testlerimizden yararlanabilirler

 

Kaynak: http://memurunyeri.com/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol