Öğretmen Diyarı

Anasınıfı ve Sınıf Öğretmenleri Üvey Evlat Mı?
 MEB de yıllardır süren sınıf öğretmenleri ayrımcılığına ne zaman son verilecek.Öğrenci başarısız olursa temeli sağlam değil, ilkokul öğretmeni suçlu derler. İlkokul öğretmenlerine neden önem veren yok.

Anasınıfı ve Sınıf Öğretmenleri üvey evlat mı?

Öğretmenler arası aylık karşılığı ders ve ek ders adaletsizliği giderilmelidir. Ana sınıfı ve  “Sınıf öğretmenlerinin haftada 18 saat maaş karşılığı derse girme zorunluluğu bulunurken, bu durum branş öğretmenlerinde 15saattir. Aynı zamanda anasınıfı öğretmenleri teneffüs bile yapmadığı halde 18 saat maaş karşılığı derse girmek zorundadır. Bu durumda anasınıfı ve sınıf öğretmenleri ile branş öğretmenlerinin aylık karşılığı ders yükünün 15 saati geçmemek üzere eşitlenmesi gerekmektedir.

Ayrıca, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında, okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine kurs görevi verilmeyecek olması bu haksızlığı % yüz artırmıştır. Bir tarafta  branş öğretmenlerine, bu kurslarda %100 artırımlı ek ders ödemesi yapılacak, diğer tarafta  okul öncesi ve sınıf öğretmenleri bu kurslarda görev alamayacaklar.

Neden ilkokullarda takviye kursu yok. Takviye kursları madem dershanelere alternatif oldu. İlkokul öğrencileri de dershanelere gidiyordu neden ilkokullara böyle bir hak verilmedi.

MEB, anasınıfı ve sınıf öğretmenleri ile branş öğretmenlerinin aylık karşılığı ders yükünün 15 saati geçmemek üzere eşitleyerek, İlkokullarda  takviye ve destekleme kursları açılmasına izin vererek  ve Sınıf öğretmenlerinin açtığı egzersizlere de  %100 artırımlı ek ders ödemesi yaparak bu mağduriyetleri biran önce anasınıfı ve sınıf öğretmeninin lehine değiştirilmelidir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
dümdük 2 yıl önce

hamal var hamallllllllll

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim