Öğretmen Diyarı

Almanca Öğretmenleri Atamalarda Adalet İstiyor

Biz Almanca Öğretmenleri olarak bunca yıldır verdiğimiz çabanın küçük bir karşılığını ilk defa geçen yıl Eylül atamalarında 410 kişiyle aldık. Bunu sağlayan yetkililere teşekkürlerimizi doğru çalışarak sunacağımızdan herkes emin olabilir. 

Bizim bu yılki umudumuz geçen yıl aldığımız küçük karşılığın bu yıl tamamlanması üzerinedir. Bu konuda başlattığımız destek isteğinin karşılık bulması en büyük umudumuzdur. 

 

Gerek Avrupa Birliği gerek globalleşme yolunda hızla ilerleyen dünyada yabancı dil bilmek artık genel kültür olmaktan çıkmış zorunluluk haline gelmiştir. Avrupa Birliğinde, özellikle Batı Avrupa'da en az üç dille yetişen bir nesille karşı karşıyayız. Çocuklarımızı Avrupa Birliği destekli eğitim projelerine gönderdiğimizde karşılarındaki Almanların, Fransızların, İspanyolların konuşabildikleri dillere olan hayretlerini anlatıyorlar. 

 

Avrupa Birliğinde 150 milyona yakın insanın anadil olarak, Kıta Avrupasında 400 milyon kişinin ikinci veya yabancı olarak konuştuğu Alman Dilini göz ardı edemeyiz. Bu konuda ülkemiz Almanca'yı genel olarak ikinci yabancı dil yaparak önemli bir aşama kaydetmiştir. Fakat İngilizce Öğretmenleri tarafından doldurulan veya pozitif bilimlerle geçirilen Almanca dersleri heba edilmektedirler. Matematiği dünyaya anlatacağımız bir dilimiz yoksa hiçbir zaman Steiner olamayız.

 

Almanca'nın hak ettiği yerlere ulaşması ve bu yolda Almanca Öğretmenlerin duyulan ihtiyacın artık göz ardı edilmemesi umutlarımızla,

 

Almanca Öğretmenleri

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim