Öğretmen Diyarı

Alan değiştirmede kontenjan şoku

Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim Programıyla 90 saatlik Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği Eğitim Programlarına katılıp ta başarıyla tamamlayanlar, için başvuru alan Milli Eğitim Bakanlığı bu branşlar için;

Sadece zorunlu çalışma yükümlülüğü olan 4, 5 ve 6 ncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarınının Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliğiboş kontenjanları ile Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği boş kontanjanlarını sisteme yansıtarak öğretmenlerin tercihine açmış bulunuyor.

Fakat 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarının Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği boş kontenjanları ile Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği boş kontanjanları sistemde açık görünmüyor.

Bu durum yürürlükteki mevzuat hükümlerine aykırı olup açılacak davalar kaybedilecektir. Bu durumun acilen düzeltilmesi özellikle acil ihtiyaç olan, emek ve zaman harcanarak düzenlenen Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Eğitim Programı eğitimi alan öğretmenlere bulundukları ilin 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarındaki Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği boş kontenjanlarınında açılması gerekmektedir.

\"Memurlar.Net

kaynak: "www.memurlar.net" 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol