Öğretmen Diyarı

AĞUSTOS ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN KADROLAR BELLİ OLUYOR

Ağustos Öğretmen Atamaları İçin Kadrolar Belli Oluyor. Ağustos ayında ne kadar atama olacağı netleşiyor. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 2016 yılında emekli olan öğretmenlerden oluşacak açığa göre Ağustos ayında yüklü bir öğretmen atamaları yapılacağı öngörülüyor. Ağustos ayında en az 30 bin öğretmen atamaları yapılabilir.

Atama bekleyen öğretmen adayları "Ağustos Öğretmen Atamaları İçin Yetkililere Çağrı" yaptı. Ağustos ayında en az 50 Bin öğretmen atamaları yapılmasını isteyen öğretmen adayları, bu konuda taleplerini yetkililere duyurmaya çalışıyorlar.

Ağustos Öğretmen Atamaları Kadroları Bu Tarihte Belli Olacak. Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılıp yapılmayacağı netlik kazanacak. MEB 2016 bütçesi 4 MART 2016'da görüşülecek.

Ağustos Öğretmen Atamaları Belli Olacak. Milli Eğitim Bakanlığı, 2016 Ağustos ayında öğretmen atamaları yapacak mı? Detaylar.. Bilindiği üzere Şubat ayında 30 bin öğretmen atamaları yapıldı. Şubat ayında yapılan öğretmen atamalarının ardından gözler 2016 Ağustos ayındaki öğretmen atamalarına çevirildi. 2016 Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılacak mı? Öğretmen atamaları için öncelikle bütçeden atama izninin verilmesi gerekiyor.

-2016 yılında emekli olacak öğretmenler, MEB'in elinde bulunan kadrolar ve bütçeden MEB'e verilecek atama izni de düşünülürse Ağustos ayında en az 30 BİN Öğretmen atamaları yapılacağı tahmin ediliyor.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim