Öğretmen Diyarı

Ağustos Öğretmen Atamaları Gelişmeleri Ve Bakan Avcı'nın Açıklamaları
Öğretmen adayları 2016 Ağustos ayında atama beklediklerini belirterek geçtiğimiz gün Twitter üzerinden gündem yarattı. Öğretmenlerin Ağustos atalamalarıyla ilgili son durum nedir? Öğretmen Atamaları yapılacak mı?
Öğretmen adayları 2016 Ağustos ayında atama beklediklerini belirterek geçtiğimiz gün  Twitter üzerinden gündem yarattı. Öğretmenlerin Ağustos atalamalarıyla ilgili son durum nedir? Öğretmen Atamaları yapılacak mı? Fen Edebiyat Fakültesi'nde ki öğrencilerin aldıkları formasyonlar sonrasında iyice artan atama zorluğu öğretmen adaylarını canından bezdirdi. Seçim döneminde iktidar partisinin vaadlerine güvenen öğretmen adayları önümüzdeki KPSSdöneminde yüksek kadrolar bekliyor. Konuyla ilgili gündem Twitter üzerinden kuruldu. Geçtiğimiz günlerde ücretli öğretmenlerin taşeron işçi yasasından yararlanıp yararlanamayacağı konusunda spelükasyonlar yaşanmış konuyla ilgili net bir bilgi ortaya çıkmamıştı. Eğer ücretli öğretmenlik yapılan kişilere kadro verilirse, KPSS sınavına girerek atama bekleyen öğretmenlerin işi daha da zorlaşacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Nabi Avcı 2 yıl içerisinde ücretli öğretmen sorununu çözeceklerini belirtmişti. Snava sayılı günler kala KPSS'ye girerek atama bekleyen öğretmenler müjdeli bir haber bekliyor. Sosyal medya üzerinden birlik olarak Eğitim Bakanı ve Başbakan'a seslenen öğretmenler Twitter'da çözüm aradı. İşte konuyla ilgili atılan bir kaç mesaj:


MEB Ağustos'ta Öğretmen Atamaları Yapacak Mı? Ağustos öğretmen atamaları ile ilgili son gelişmeler haberimizde. Atama bekleyen öğretmen adayları Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden konu ile ilgili net açıklama bekliyorlar. 2016  KPSS/ÖABT sınavlarına girecek olan öğretmen adayları, Ağustos öğretmen atamaları ile ilgili bir açıklama yapılmamasından kaygı duyuyorlar. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Şubat ayında 30 bin öğretmen atamaları yapmıştı. Şubat ayında yapılan öğretmen atamaları geçmiş yıllara nazaran büyük bir atama idi. Şubat ayında 30 bin öğretmen atamaları yapılması Ağustos ayında atama bekleyen öğretmen adaylarını endişeye soktu. Çünkü Şubat'ta yüklü alımın olması Ağustos'taki atamadan kesileceği anlamına geldiğini iddia ediyorlar. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı'da "Ağustos ayında öğretmen atamaları yapmayabiliriz" diyerek Ağustos ayında öğretmen atamaları bekleyen adaylarını hayal kırıklığına uğrattı.

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLERİN BULUŞMA NOKTASI İÇİN GÖRSELE TIKLAYINIZ

 Ağustos'ta Öğretmen Atamaları Yapacak Mı? Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı'na Maliye'den atama izni verilmesi ayrıca meclisten Ağustos ayında öğretmen atamaları için yasal düzenleme yapılması gerekiyor. İlerleyen günlerde bu konuda hükümet ve bakanlığın açıklama yapması bekleniyor.
AĞUSTOS AYINDA 50 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI İSTİYORLAR

Diğer yandan atama bekleyen öğretmen adayları da Ağustos ayında en az 50 bin öğretmen atamaları yapılması için yetkililere çağrıda bulunuyorlar. Bunun için bir imza kampanyası başlatan öğretmen adayları, Ağustos öğretmen atamaları kadroları için somut adımların atılmasını bekliyorlar. Kampanyaya destek vermek için resme tıklayınız:


TÜRK EĞİTİM SEN GENEL BAŞKANI İSMAİL KONCUK BAKAN AVCI'YA ÖĞRETMEN ATAMALARI İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU Ağustos Öğretmen Atamaları İle İlgili Önemli Gelişme. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Koncuk öğretmen atamaları için Bakan Avcı'ya çağrıda bulundu.  Katıldığı canlı yayında atama bekleyen öğretmen sorununa da değinen Genel Başkan Koncuk şunları söyledi: "400 binden fazla öğretmen atama bekliyor bununla ilgili radikal kararlar alınması gerekli.. Nabi Avcı'nın Ağustos ayında atama yapmayacağız şeklinde açıklama yaptıgını hatırlıyorum dedi. Milli Eğitim Bakanının bir proje ortaya koyması lazım dedi. Bırakın %93 dolulugu %100 dahi olsa siz eğitim fakültesinden mezun olmuş öğretmen olarak atama bekleyen 400 bin genciniz varken biz Ağustos'ta atamaya yapmayacağız öğretmen ihtiyacımızı karsıladık diyemezsiniz.Ne yapacaksınız proje üreteceksiniz.Ne yaparım da bu 400 bin enerjik genci dinamik genci Türk Milli Eğitim sistemine entegre edebilirim diye düşünmeniz lazım..Mesela Kurs merkezlerine yönelik 50 bin kişi alabilirsiniz mesela böyle bi proje..Etüt veya Kurs merkezlerine atama yaparsınız" dedi   Konuyla ilgili seslerini duyurmak isteyen öğretmenler yetkili bir merciden açıklama bekliyor. Sizde konuyla ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden aktarabilirsiniz.

Kaynak: www.mebpersonel.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim