Öğretmen Diyarı

2016 Ağustos ayında 30 bin öğretmen atamaları yapılabilir". 2016 Ağustos ayında en az 30 bin öğretmen atamaları yapılacağı tahmin ediliyor. 2016 Ağustos ayında 30 bin öğretmen atamaları yapılabilir mi? Ağustos ayında 30 Bin öğretmen atamaları yapılması konusundaki tüm bilgileri siz atama bekleyen öğretmen adaylarımız için derledik.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı 2016 Şubat ayında 109 branşa toplamda 30 bin öğretmen atamaları gerçekleştirdi Ataması yapılan 30 bin öğretmen adayı, oryantasyon süreci için tercihlerini yapıp, bağlı oldukları İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevlerine 1 Mart 2016 itibariyle başladılar. 30 bin şubat ayı öğretmen atamaları tamamlanınca gözler bu sefer Ağustos ayı öğretmen atamalarına çevirildi.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sn Hamza Aydoğdu, öğretmen atamaları ile ilgili daha önceleri çıktığı bir canlı yayın programında "Biz son yıllarda öğretmen atamalarını Şubat ve Ağustos olmak üzere yılda 2 kez yapıyoruz" demişti. Bu yıl şubat ayında yapılan 30 bin öğretmen atamaları, sınava hazırlanan ve 30 Bin öğretmen atamalarında atanmayan öğretmen adaylarını tedirgin etti. Onların genel düşüncesi 30 bin şubat ataması yapıldığı için Ağustos ayı öğretmen atamalarının geçmiş yıllara oranla düşük olacağı veya 2016 Ağustos ayında öğretmen atamaları yapılmayacak olma düşüncesi.

2016 AĞUSTOS AYINDA 30 BİN ÖĞRETMEN ATAMALARI YAPMAK MÜMKÜN MÜ?

2016 Ağustos ayında Milli Eğitim Bakanlığı 30 bin öğretmen atamaları daha yapabilir. Şu an bütçeden MEB'in elinde kalan kalan kadrolar 10 Bin, Temmuzda emekli olacak öğretmen sayısı ve ek atama izni il 30 bin öğretmen atamaları daha yapılması mümkündür. Ağustos ayı öğretmen atamaları kadrolarının ne kadar olacağını 4 Mart 2016 tarihinde meclis genel kurulunda MEB bütçesi görüşüldüğünde anlayabiliriz. Yani Ağustos ayı öğretmen atamalarının netlik kazanması için kritik tarih 4 Mart 2016.

Atama bekleyen öğretmen adaylarının da bu konuda taleplerini söylemek mümkün. Öğretmen adayları 2016 KPSS/ÖABT sınavlarına 400 bin civarı öğretmen adayının gireceğini ve 2016 Ağustos ayında en az 50 bin öğretmen atamaları yapılmaısnı talep ediyorlar.

Kaynak: www.mebpersonel.com / Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim