Öğretmen Diyarı

Ağustos Atamalarında Sınıf Öğretmenleri Mağdur Olacak

Ağustos Atamalarında Sınıf Öğretmenleri Mağdur Olacak 2014 Ağustos öğretmen atamaları için kontenjanların açıklanması beklenirken, bugün Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI, norm bazında öğretmen ihtiyaçlarını açıkladı ve sınıf öğretmenleri adeta şok yaşadı ....

 

Bilindiği üzere her sene Ağustos-Eylül aylarında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen atamaları yapılmaktadır. Bu sene de Ağustos ayında 40 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecektir. 4+4+4 sistemi ile tepetaklak edilen ve MEB'in hiç bir önlem almadığı Sınıf Öğretmenliğine bir darbe de bugün geldi. 

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bugün öğle saatlerinde branş bazında öğretmen ihtiyaçlarını açıkladı. Sınıf Öğretmenliği branşında bir önceki norm güncellemesinde norm açığı 10 bin dolaylarındayken il içi ve il dışı atamalar sonrasında Sınıf Öğretmenliği norm açığı 3 bin 967 olarak belirlendi. 

 

 Bakan Avcı 50 bin ücretli öğretmenin olduğunu ve her yıl 9-10 bin dolayında öğretmenin emekli olduğunu açıkladı. Fakat 50 bin ücretli öğretmenin içerisinde ne kadar Sınıf Öğretmeni olduğunu kimse bilmiyor. Öte yandan en çok norm açığı olan branş Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği olarak belirlendi ve açık sayısı 18871.

 

Bu yıl yaklaşık olarak 30 bin Sınıf Öğretmeni KPSS ile atama bekleyecek. Yüksek puanlarla açıkta kalanlar yine olacak. Öte yandan 50 puan ile öğretmen olanlara şahit olacağız

 

Yorum sizlerin...

 

Atama bekleyen, eğitime ve eğitimciye gönül vermiş tüm öğretmenlerimiz ve yurttaşlar adına...

 

www.personelmeb.net
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim