Öğretmen Diyarı

Aday Öğretmenlerin Kaderi Belli Oluyor
 Aday Öğretmenler için yazılı sınav ve Sözlü Sınav süreci sona erdi. Bazı illerde sözlü sınav süreci devam ediyor.Genel Sonuçlar nasıl ve ne zaman açıklanacak?Ayrıntılar Milliegitimhaber.com’da…
 

Değerlendirme hesabı: Yazılı puan ve sözlü puanın aritmetik ortalaması alınacak.60 puan ve üzeri alan aday öğretmen başarılı sayılacak.

(Yazılı puan+ Sözlü Puan ) / 2

Ör: Yazılıdan 64   puan, sözlü sınavdan ise 70 alan bir kişinin değerlendirme puanı

64+70=134      134/2 = 67        67  puan alan öğretmen puanı 60 üzerinde olduğu için başarılı sayılır.

 

Değerlendirme sonucu 59 ve altı puan alan öğretmen kılavuza göre “Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği usul ve esaslarınca il içinde aynı hizmet alanında başka bir eğitim kurumunda görevlendirilir.”

 

Kılavuzdaki İlgili Madde:

Yazılı ve sözlü sınavların her biri 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Yazılı ve sözlü sınavlardan alınan puanların aritmetik ortalaması aday öğretmenin başarı puanını oluşturur. Başarı puanı altmış ve üzerinde olan aday öğretmenler başarılı sayılır. Sınav sonuçlarının Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce valiliklere bildirilmesinin ardından başarılı olan aday öğretmenler valiliklerce “öğretmen” olarak atanır. Sınavda başarılı olamayan aday öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği usul ve esaslarınca il içinde aynı hizmet alanında başka bir eğitim kurumunda görevlendirilir.

 

124242421421321421

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazılı Sınav sonuçları belli olmadan genel sonuçlar belli olmayacağı için 8 Nisan 2016 tarihinde yazılı sınav sonuçları ile en geç 10 Nisan 2016 tarihinde açıklanacak olan sözlü sınav sonuçları toplanıp ikiye bölünerek genel sınav sonuçları belli olacaktır.

 

Kaynak:Milliegitimhaber.com /ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
Aday öğretmenler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim