Öğretmen Diyarı

Aday Öğretmenlere Güzel Haber!


İlk defa uygulanan ve aday öğretmenlikten asli öğretmenliğe geçiş uygulaması sonrası  sınavda başarı olan öğretmenler adaylıkların hangi tarihten itibaren kaldıracağını ille ilgili MEB açıklama yaptı.

MEB Tarafından yapılan açıklamada,  Asli öğretmeyenliğe geçiş yazılı sınav sonuçlarına göre başarılı olan öğretmenler için adaylık kaldırma tarihi sınav sonuçların açıklandığı 2 Kasım 2015 tarihi olarak dikkate alınacak.

''Sınav sonucunda  ''Başarılı'' olan aday Öğretmenler hakkında ilgi yönetmeliğin 25. maddesinin  1. fıkrası gereğince 02.11.2015 tarihi adaylık kaldırma tarihi dikkate alınarak adaylık kaldırma işlemi yapılması'' işlemlerinin Mebbis Aday Performans Değerlendirme modülünde işlenmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.   Bu işlemi Milli Eğitim işleyecek. Sonuç olarak 2 Kasımdan itibaren sınavdan 60 ve üstü alanların adaylıkları kesin olarak kaldırılmıştır.

Bakanlığın bu açıklamalarından sonra sınavdan başarılı olan öğretmenlerin MEBBİS sayfalarında adaylık kaldırılma tarihlerin 2 Kasım 2015 olarak girilmesi gerekmektedir

İŞTE O YAZI:

 

 

Kaynak: www.turkkamu.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim