Öğretmen Diyarı

Aday Öğretmenler Sınavdan Başarısız Olursa Ne Olur?
 2016 Şubat ayında atanan öğretmenlere yazılı sınav ve sözlü sınav getirildi. Asli öğretmenliğe geçiş yazılı 19 Mart 2016 Cumartesi günü saat 10:00 ‘da yapıldı. Sözlü sınav bugün başlıyor?Öğretmenler sınavdan başarısız olursa ne olacak? Ayrıntılar Milliegitimhaber.com’da…

 

Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı 19 Mart 2016 Cumartesi Günü Saat: 10.00’da 81 il merkezinde yapıldı.Yazılı Sınava giren adaylar 21/03/2016 – 15/04/2016 tarihleri arasında yazılı sınava girdiği yerde sözlü sınava girecekler.

Sınavdan başarısız olunursa ne olur?

Kılavuza göre yazılı sınava giren aday öğretmenler yazılı sınav sonucunu beklemeden sözlü sınava girecekler.

Değerlendirme hesabı: Yazılı puan ve sözlü puanın aritmetik ortalaması alınacak.60 puan ve üzeri alan aday öğretmen başarılı sayılacak.

(Yazılı puan+ Sözlü Puan ) / 2

Ör: Yazılıdan 64   puan, sözlü sınavdan ise 70 alan bir kişinin değerlendirme puanı

64+70=134      134/2 = 67        67  puan alan öğretmen puanı 60 üzerinde olduğu için başarılı sayılır.

 

Değerlendirme sonucu 59 ve altı puan alan öğretmen kılavuza göre “Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği usul ve esaslarınca il içinde aynı hizmet alanında başka bir eğitim kurumunda görevlendirilir.”

 

5. SINAV SONRASI İŞLEMLER

Yazılı ve sözlü sınavların her biri 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Yazılı ve sözlü sınavlardan alınan puanların aritmetik ortalaması aday öğretmenin başarı puanını oluşturur. Başarı puanı altmış ve üzerinde olan aday öğretmenler başarılı sayılır. Sınav sonuçlarının Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce valiliklere bildirilmesinin ardından başarılı olan aday öğretmenler valiliklerce “öğretmen” olarak atanır. Sınavda başarılı olamayan aday öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği usul ve esaslarınca il içinde aynı hizmet alanında başka bir eğitim kurumunda görevlendirilir.

 

 

Kaynak:Milliegitimhaber.com/ÖZEL HABER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol