Öğretmen Diyarı

Aday öğretmen tek başına derse giremeyecek. Tek başına nöbet görevi verilmeyecek
 MEB Aday öğretmen yetiştirme süreci 01 Mart 2016 tarihinde başlamış olup,  aday öğretmen uygulamasına yönelik tereddüde düşülen konularda il Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği yazı ile son noktayı koydu.

 Aday öğretmenler bir gün içerisinde 6 ders saatinden fazla okulda zorunlu olarak tutulmayacaklar. Teneffüs saatleri ile normal eğitim yapan okullarda öğle arası bu ders saati tanımına dâhil değildir. Örneğin, normal eğitim yapan bir okulda aday öğretmen sabah 4 ders saati tamamlandıktan sonra iki ders saatini öğle arasından sonra tamamlayacak.

Aday öğretmen 6 ders saatinin 3 saatini danışman öğretmenle birlikte sınıf içi gözlem ve / veya uygulama etkinliği olarak geçirecek. Kalan 3 ders saatini okul idaresinin belirleyeceği (öğretmenler odası, sınıf vs.) bir yerde derse hazırlık, etkinlik geliştirme, form doldurma veya bir sonraki günün ders planlaması şeklinde geçirecekler.

 Aday öğretmenler hiçbir şekilde raporlu öğretmenlerin yerine veya başka herhangi bir nedenle öğretmeni olmayan bir sınıfta tek başlarına derse giremeyecek.

 Aday öğretmenler danışman öğretmenlerin nöbet gününde danışman öğretmenle beraber nöbet tutacaklar. Bunun dışında aday öğretmene fiilen ve tek başına nöbet görevi verilmeyecek
RESMİ YAZI İÇİN TIKLAYINIZ.

K
aynak: 
"Turkkamu.net " 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim