Öğretmen Diyarı

Açığa Alınan Öğretmenin MEBBİS Bilgilerinde…MEB AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMEN SAYISI 21 BİN 738'E ULAŞTI
Milli Eğitim Bakanlığı'nca, merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında, açığa alınan kamu personeli sayısının 21 bin 738'e ulaştığı bildirildi. 

 

MEBBİS giriş 2016 ile açığa alınan öğretmenlerin isimleri nasıl öğrenilir? Sorusunun cevabı ise açığa alınmadığınızdan emin olmak için bunu Milli Eğitim Bakanlığının uygulaması Mebbis’ten öğrenebilirsiniz. Açığa alınıp alınmadığınızı öğremek için  Mebbis e giriş yaparak ”Kişisel Bilgiler” bölümünde görevde yazıyorsa sorun yoktur. Eğer Mebbis’e girebiliyor ve herhangi bir değişiklik görmüyorsanız açığa alınmamışsınızdır.

 

MEBBİS ÖĞRETMEN GİRİŞİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 
MEB AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMEN SAYISI 21 BİN 738'E ULAŞTI
Milli Eğitim Bakanlığı'nca, merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında, açığa alınan kamu personeli sayısının 21 bin 738'e ulaştığı bildirildi. Özel öğretim kurumlarındaki 21 bin personelin çalışma ruhsatlarının iptal edilmesine ilişkin süreç de tamamlandı.Aktif Eğitim Sendikası'nın genel merkez ve taşra teşkilatındaki binin üzerindeki yöneticisi de bakanlık ya da valilikler tarafından açığa alındı.

MEBBİS GİRİŞ NASIL YAPILIR
MEBBİS, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve öğretimde kaliteyi amaçlayan projelerden birisi olan projesiyle öğretmenlerin de kurumsal işlmelerinde onlara büyük kolaylık sağlıyor. MEBBİS sistemine giriş yapmak isteyen öğretmenler https://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresine giriş yaparak karşılaştıkları ekran üzerinde kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu girerek işlemlerini yapabilirler. 

 

milliegitimhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim