Öğretmen Diyarı

415 öğretmenin görev yeri değişti

DHA
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğin kapsamında Manisa’da, 415 öğretmenin görev yeri değişti.

MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğin kapsamında, il genelinde, ihtiyaç ve norm fazlası öğretmenlerin yerleri değiştirildi. Eğitimin olumsuz etkilenmemesi için birinci dönemin sonunda okullarından ayrılacak öğretmenler, yeni dönemde atamaları gerçekleşen okullarda görev yapacak.

Atamalara ilişkin bilgi veren Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, "İlimiz genelinde 318 öğretmenin isteği doğrultusunda, 97 öğretmenimizin de aynı ilçe içerisinde atamaları gerçekleşti. Öğretmenler ikinci dönem atandıkları yeni okullarında öğretmenlik görevlerini icra edecekler. Manisa’mızın öğretmen ihtiyacına genel olarak baktığımızda genel anlamda öğretmen ihtiyacımız yok. Bazı spesifik branşlarda fazlalığımız var. Bunun dışında eğitimi olumsuz etkileyecek öğretmensiz bir okul ve sınıfımız yok. Ataması yapılarak yeri değişen öğretmenlerimize yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim