Öğretmen Diyarı

40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASININ SİNYALLERİ GELİYOR

Atama bekleyen öğretmen adayları 2015 yılında yapılacak olan atamalarla görev başında olmak istiyor. Hemen hemen herkesin 2015 yılının bereketli bir yıl olacağı görüşü üzerinde hem fikir olduğunu görüyoruz. Yeni Türkiye'nin gücüne güç katacak olan öğretmen adaylarının, bilgisayar başında, sokakta, facebookta, twitterda değil tahta başında, öğrencilerinin yanında olması gerekiyor. 2015 yılında MEB için ayrılan bütçeyi de göz önünde bulundurarak şunu belirtmek gerekir ki, 2015 yılında Nisan ayında bir 40 bin atama ile  2015 KPSS sonrası da bir 40 bin atama ile atama bekleyen öğretmen sayısının düşürülmesi gerekmektedir.


Nisan ayında 40 bin atama olması öğretmen adaylarına ilaç gibi gelecektir. Herşeyin seçim yatırımı görüldüğü ülkemizde bundan daha iyi bir yatırım olamaz herhalde. Peki Nisan Atamasında İşler Ne Alemde? Şu an için olumlu ya da olumsuz(resmi ağızlardan) bir açıklama yapılmış değil. Fakat izlenimlerin atama konusunda olumlu olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle sosyal medyada iyi bir örgütlenme içerisinde olan öğretmen adayları hem vekillerle hem de iktidarla yakın olan kişilerle temas halindeler. Yaptıkları baskılar yavaş yavaş neticesini gösteriyor gibi. Bunun en güzel örneği ise Cumhurbaşkanı'nın gizli danışmanlarından olduğu ileri sürülen Hamza Yoldaş'ın attığı tweet. İşte o tweet:

Evet yukarıda belirttiğimiz tweet'den de anlaşılacağı gibi durumun 15 bin atama ile sınırlı olmayacağını olmadığını görüyoruz. Burada iş öğretmen adaylarında bitiyor. Öğretmen adaylarının atama için verecekleri mücadele(tabiki hak ve hukuk çerçevesinde) gösterecekleri azim bize ilerde atama olup olmayacağı konusunda daha net bir fikir verecektir. Dileriz ki, bu yıl yapılacak olan öğretmen atamalarıyla 'atanamayan öğretmen' ibaresi diye bir şey kalmaz. Yapılacak olan atamalarla yüz binlerce öğretmen adayı hak ettiği yerde olur

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol