Öğretmen Diyarı

358 Öğretmen Alımı İçin Başvurular Yarın Başlıyor 2014

MEB 358 öğretmen ataması yapacak. Başvurular Pazartesi günü başlayıp Cuma günü sona erecek. Atama süreci boyunca tüm detayları Mebpersonel.CO 'dan takip edebilirsiniz...

 

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü internet sitesinden belirtilen açıklamaya göre, Eylül'de yapılan 40 bin öğretmen kadrosuna atama yapılması kararlaştırıldı. Fakat 39 bin 642 öğretmen ataması yapıldı, 358 kontenjan halen boş durumda. personelmeb.net

      

Bu bağlamda 2014 Yılı Eylül Dönemi Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Duyurusu çerçevesinde ilk atama kapsamında başvuruda bulunan adaylar arasında 26’ncı seçenek olarak "Tercihlerim dışındaki başka bir eğitim kurumuna atanmak istiyorum" seçeneğini  işaretleyenlerden boş kalan 358 kontenjana 15 alanda öğretmen ataması gerçekleşecektir.

 

 

Atanmak isteyen yeterli puanı bulunan  adaylar ve Elektronik Başvuru Formunda "evet" seçeneğini işaretleyenler arasından 1-5 Aralık'ta http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden Elektronik Başvuru Form ile beyan alınacak. Adaylar, bu formlarını süresi içerisinde il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine tasdikletecektir.

      

Sonuçlar KPSS10 ve KPSS121 puan üstünlüğüne göre yapılacak sıralama sonucunda Bakanlıkça öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına kura ile 8 Aralık 2014 tarihinde atama gerçekleştirilecek.

 

Başvuru ekranına 1 Aralık Pazartesi günü Mebpersonel.CO'dan ulaşabilirsiniz...

 

 

personelmebhaber.net/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim