Öğretmen Diyarı

3 Yıldır Mağdur Olan Memur Öğretmenlerle İlgili Önemli Gelişme

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Kırıkkale’de açıkladığı 47 bin alımı açıklaması malumken MEB Bakanı Nabi AVCI 37.000 alımdan söz etmektedir.
 Maliye Bakanlığının bütçede açık vermemek için,gelir gider dengelerinin daha sağlıklı ve daha tutarlı olması adına,mali disiplini devam ettirmek için açıktan alınması planlanan öğretmen atamalarının bir kısmını eskiden olduğu gibi kamu kurumlarındaki öğretmenlik yeterliliğine sahip memurların kurumlararası atama ile geçişlerinin sağlanmasını planladıkları haberleri duyulmaktadır. Bütçeye nefes aldırmak mali disipline zarar vermeyecek şekilde bütçede olan ve maliye bakanlığı tarafından düzenli olarak maaşları yatan öğretmenlik yeterliliğine sahip  kamu çalışanları 2015 Eylül ayında ataması yapılacak mı?Bu makul ve yapılması gereken bir atama olduğu birçok eğitim camiası tarafından dillendirilmektedir.Böylece hizmetli,memur vs. alt hizmetlerde çalışmaya mecbur kalmış kamu çalışanları asıl mesleğine kavuşacak,hem de devletin bütçesi de hiçbir sıkıntıya girmemiş olacaktır.  Milli eğitim Bakanlığının ve Maliye Bakanlığının Kamu yararı ilkesini göz önünde bulundurarak,önceden planlanan 47.000 atamanın bir kısmını esas mesleği öğretmen olan kamu çalışanlarından karşılanacağı yorumları sık sık yapılmakta olup; Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Maliye Bakanlığı’nın konu hakkında açıklama yapması bekleniyor.Ortada dolaşan bu iddaaların ve yorumların gerçek olup olmadığının bakanlık tarafından yapılan açıklama ile anlaşılacaktır…

kamuajans.com

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
serkan 2 yıl önce

ilginiz iiçin teşekkürler

Avatar
serkan 2 yıl önce

ilginiz iiçin teşekkürler

Avatar
KURUMLAR ARASI GEÇİŞ 2 yıl önce

Kurumlar arası ilk atama hakkımızı geri istiyoruz!Memur Öğretmenler mağdur!...

Avatar
Ayşe YILDIZHAN 2 yıl önce

Yardım edin bizlere insanlık namına. ..

Avatar
nurben 2 yıl önce

memur öğretmenlere de bu atama döneminde kontejyan ayrılmasını istiyoruz. 3 yıldır süren mağduriyetimizin giderilerek asıl mesleğimiz olan öğretmenlik mesleğini yerine getirmek istiyoruz.
Öğrencilerimizle birlikte sınıflar da olmak istiyoruz.

Avatar
Salim 2 yıl önce

Zaten Kpss ile atanmış biz memur öğretmen adayları asli işimiz olan öğretmenliği yapmak istiyoruz. Kurumlar arası ilk atama hakkımızı geri istiyoruz.

Avatar
myeter 2 yıl önce

Artık yeter duyun sesimizi

Avatar
myeter 2 yıl önce

Artık yeter duyun sesimizi

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim