Öğretmen Diyarı

3 BİN ÖĞRETMEN KADROSU ŞUBAT ATAMASINA EKLENECEK Mİ

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü MEB'in 2015 yılındaki 3 bin öğretmen kadrosu söylentileri ile ilgili açıklama yaptı.

Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanlığı 2015 yılında özellikle taşra bölgelerinde istihdam edilmesini planladığı 3 bin hizmetli kadrosunu iptal etmiş, iptal edilen kadrolar yerine 3 bin öğretmen atama kadrosu tahsis etmişti.

 

Bakanlığın 2015 yılında 3 bin hizmetli alımından vazgeçip yerine 3 bin öğretmen atama yapılması için kadro tahsis etmesi Şubat ayında yapılacak 15 bin öğretmen atamasının 18 bine çıkarılacağı yorumlarına neden oldu. Tahsis edilen bu kadronun Şubat atamasında mı yoksa 2015 yılı içerisinde yapılacak diğer öğretmen ataması veya atamalarında mı kullanılacağı bilinmiyordu.

 

Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu resmi twitter adresinden bir tweet'e cevap verdi. Aydoğdu, atama bekleyen bir kullanıcının Şubat atamasının 18 bin olmasını istediği tweete yanıt verdi

 

. Aydoğdu, ''Üç binin 15000 kadro ile ilgisi yok..'' açıklamasını yaptı. Bu açıklamanın ardından tahsis edilen 3 bin öğretmen atama kontenjanının yaz ayında yapılacak atamalara ekleneceği düşünülüyor.

 

 

Öte yandan Hamza Aydoğdu bu açıklamasının ardından ilgili Tweetini bir süre sonra kaldırdı. Aydoğdu'nun bunu neden yaptığı bilinmiyor. Kesin olan şu ki 3 bin atamanın Şubat ayında yapılacak 15000 öğretmen ataması ile ilgisinin olmadığı anlaşıldı.

 

2015 Şubat ayında yapılacak 15 bin öğretmen atama kadrosunun ise TBMM görüşmelerinde özellikle muhalefet partilerinin milletvekilleri tarafından 20-25 bin dolaylarına çıkarılması için Ak Parti hükümetine, Başbakan Ahmet Davuoğlu'na, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, MEB müsteşarı Yusuf Tekin'e, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e ve diğer ilgili yetkililere baskı  yapılacak. Toplam kontenjanın artıp artmayacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

 

 

 

Kaynak:mebmedya.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol