Öğretmen Diyarı

24 Kasım Öğretmenler Günü\'ne doğru

OSMANİYE (AA)  - Sumbas Kaymakamı Bedir Deveci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.Kaymakam Deveci, bir milletin ahlaki ve...

Kaymakam Deveci, bir milletin ahlaki ve kültürel yönden güçlü olmasının öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlı olduğunu belirtti.

Öğretmenlerin insan haklarına saygı duyan, çevreye güven ve inanç aşılayan, içi insan sevgisiyle dolu olan yapıcı ve yaratıcı kişiliğiyle de Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk 'ün "Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır" cümlesine nail olan değerli neferler olduğunu ifade eden Deveci, şunları kaydetti:

"Milli birlik beraberliğimizin teminatı olan öğretmenlerimiz, bizlere, çok büyük bir sabırla ve özveriyle gençlik yıllarının tüm enerjisini vererek topluma yararlı bir birey olabilmemiz adına var gücüyle çalışırlar. Bu yüzden İstikbalimizin mimarı olan öğretmenlerimizin değerini bilmeli ve ulusları kurtaranların yalnız ve ancak öğretmenler olduğunu toplum olarak hafızalarımıza kazımamız gerektiğinin de bilincinde olmalıyız. Tüm bu duygu ve düşüncelerle toplumun her bireyinin yaşamına yön veren öğretmenlerimizi 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde saygı ve şükranla anar, tüm öğretmenlerimizin de Öğretmenler Gününü kutlarım"

 

(A.A)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim