Öğretmen Diyarı

24 Kasım etkinlikleri kapsamında “Öğretmenim” resim sergisi, Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde
Öğretmenler Günü etkinlikleri haftası kapsamında sanatseverlerin beğenisine sunulan resim sergisinin açılışı, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin’in katılımıyla gerçekleşti.
Resim sergisinin açılışında konuşan Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle öğretmenlerin evrensel mesajlarının sanatsal etkinlikler üzerinden de sürdüğünü ifade etti. Türkiye’nin eğitim-öğretim tarihinde okul ve sınıf ortamlarını yansıtan süreçleri anlatan resimlerin YEĞİTEK’in arşivinden oluştuğunu belirten Yıldız, “Eğitim tarihimizi, bir anda kendimizi içinde bulacağımız bu serginin; geçmişi hatırlamaya, geleceğimizi yeniden inşa etmeye vesile olmasını diliyoruz.” dedi.  
Sergide geçmişten bugüne "öğretmen, öğrenci ve eğitim" konulu fotoğrafların yer aldığını dile getiren Yıldız, resim sergisinin Türkiye’nin eğitim tarihine ilişkin bilgiler verdiğini dile getirerek, “Bu resim sergisi; karatahta ile başlayan bu mücadelenin, FATİH Projesi kapsamında okullarda dijital teknolojinin kullanılması ile birlikte ülkemizin nereden nereye geldiğinin göstergesidir, bu eğitim mücadelemizde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu. 
Daha sonra, Yıldız, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı ve beraberindekilerle kurdele kesti. Ankara Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri de müzik dinletisi sundu. Sergi, 29 Kasım´a kadar ziyarete açık olacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim