Öğretmen Diyarı

21. yüzyılın öğretmeni olmak

"Hayat Daima Geleceğe Hazırlanmaktır*" Diyorsanız;

Eğer kendimi geliştirmek istiyorum, bu millet için bir öğretmen olarak, eğitimci olarak, öğrenci olarak, herhangi bir meslek sahibi olarak, ne yapabilirim, diyorsanız, gelişimi dâima istiyorsanız, bilgiyi seviyorsanız, bir deniz yıldızını da denize ben atayım diyorsanız, sizleri 21. Yüzyılın Öğretmeni Olmak Sertifika Programı'na bekliyoruz.

Bu program, Türkiye'de alanında ilk olmasının yanında 21. asırda Türk öğretmenlerinin yaşadığı problemlere uygulamalı çözümler getirmesi, kitabî bilginin pratiğe çevrilmesi, tecrübelerin paylaşılması, eğitimde neden ve niçin sorularının cevaplandırılması yönüyle de önemli bir sertifika programıdır. Bu sertifika programı ile hedefimiz,  çağın problemleri karşısında, problem için teori-uygulama ve çözüm yaratma becerisine sahip öğretmenler yetiştirmek ve şimdiye kadar Türkiye'de gelişmeye yeterince fırsat bulamamış, ihmâl edilmiş “nitelikli öğretmen yetiştirme” alanının önünü açarak, gelişmesini sağlayabilmektir.

Not: Başvuru süreci ve programa katılım şartları hakkında ayrıntılı bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. (www.kalemakademi.org)

Adaylar önce başvuru dosyaları üzerinden incelenecek ve sonrasında ihtiyaç duyulursa yüz yüze mülakat yapılacaktır. Başvuru sonuçları veya başvuru sürecinin seyri ile ilgili bilgiler e-posta yoluyla bildirilecektir.

 * Osman Sezgin, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi PDR Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Kalem Akademi Öğretmen Yetiştirme Enstitüsü Başkanı

KAYIT ve BİLGİ EDİNME:

www.kalemakademi.org

E-Posta: info@kalemakademi.org

Tel: (0216) 521 97 97 

Adres: Kalem Vakfı Okulları

Turistik Çamlıca Caddesi Demet Sok. No:11 Büyük Çamlıca – Üsküdar / İSTANBUL

SOSYAL MEDYA:

twitter.com/KalemAkademi   -   #21yyogretmeni
facebook.com/KalemAkademi
facebook.com/groups/kalemogretmen

KALEM AKADEMİ

Kalem Uluslararası Eğitim ve İnsan Bilimleri Dergisi (KUEIBD)

Öğretmen Yetiştirme Enstitüsüace


 

 

http://www.okullarinsesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol