Öğretmen Diyarı

2017 ÖĞRETMENLERİN ÖZÜRSÜZ İL DIŞI ATAMASI !!!
ATAMA SONUÇLARININ AÇIKLANMASI: 23 Haziran 2017
İLİŞİK KESME TARİHİ: 28 Haziran 2017 tarihinden itibaren(Bayram Tatilinden Sonra) 
- Zorunlu hizmet olmayan eğitim kurumuna ilk ataması yapılıp; kadrosunun bulunduğu okul Şubat-2017 de zorunlu hizmet olan öğretmenlerden 21 Haziran 2017 tarihi itibariyle adaylığı kaldırılmış durumda olanlar dilerlerse hizmet alanı 4,5,6 olan okulları tercih edip atanabilirler.(Örneğin; 2016-Şubat da zorunlu hizmet olmayan bir okula ilk ataması yapılan bir öğretmenin okulu 2017-Şubat da zorunlu hizmet olsa da bu öğretmen dilerse bu il dışı atamalarında hizmet alanı 4,5,6 olan okulları tercih edip atanabilir)
- Zorunlu çalışma yükümlüsü olan öğretmenler, 2017-Haziranda il içi atamalarında zorunlu hizmet olan bir okula yerleşmemişse bu öğretmene İl Dışı Atamalarında da tercih hakkı tanır. Bu durumda olan öğretmenlere hem İl Dışı hem de İl İçi tercih açılır. Yani bu durumda olan öğretmenler Haziran-2017 deki İl İçi Atamasında yerleşemese bile Haziran-2017 deki İl Dışı Atamasında hem İl İçi hem de İl Dışı tercih yapıp atanabilir.( Örneğin; 2013-Eylül de zorunlu hizmet olmayan bir okula ilk ataması yapılan bir öğretmen 2017-Haziranda il içi atamasında yerleşemese bile bu il dışı atamalarında hem il içinde hem de il dışında hizmet alanı 4,5,6 olan okulları tercih edip atanabilir) 
- İl İçi Yer Değişikliği atamaları belli istisnalar dışında iptal ettirilemeyecek. Ancak ataması yapıldıktan sonra EŞ,SAĞLIK ya da G.Ö.H.E. Özrüne bağlı bir mazeret oluşmuşsa eski görev yerlerinden çıkış yapmamaları durumunda atamaları iptal edilebilir.
- Öğretmenlerin tercihte kullanacakları hizmet puanları, 21 Haziran 2017 tarihi baz alınarak hesaplanır. Bu tarih itibariyle 1 aydan az olan artan günler için hizmet puanı verilmez.
- Zorunlu hizmet olmayan eğitim kurumunda kadrosu bulunan öğretmenlerden 21 Haziran 2017 tarihi itibariyle adaylığı kaldırılmış durumda olanlar zorunlu hizmet olan eğitim kurumlarını tercih edebilirler. (Örneğin; ilk ataması zorunlu hizmet olmayan bir okula 2016 Şubat da yapılan bir öğretmen,bu il dışı tercihinde zorunlu hizmet olan okulları tercih edebilir) 
- Zorunlu hizmet olan eğitim kurumlarında kadrosu bulunan öğretmenlerden 30 Eylül 2017 tarihi itibariyle 3 yıllık çalışma süresini dolduran öğretmenlerden; 30 Eylül 2017 tarihi itibariyle zorunlu hizmetini tamamlayanlar diledikleri okula, zorunlu hizmetini tamamlamayanlar ise zorunlu hizmet kapsamında bulunan eğitim kurumlarını tercih edebilirler. (Örneğin; ilk ataması zorunlu hizmet olan bir okula 2014-Eylül de yapılan bir öğretmen,zorunlu hizmet süresi 3 yıl olan bir okulda görev yapmışsa bu il dışı tercihinde hizmet alanı 1,2,3 olan okulları da tercih edebilir. Ancak bu öğretmenin 30 Eylül 2017 tarihi itibariyle zorunlu hizmeti bitmiyorsa sadece hizmet alanı 4,5,6 olan okulları tercih edebilir.) 
- Görevli oldukları eğitim kurumunun kapanması, dönüştürülmesi, norm kadro fazlası olmaları vb. nedenlerde resen ya da istekleri doğrultusunda görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin hizmet sürelerinin hesabında; eski ve yeni eğitim kurumlarında geçen süreler birlikte değerlendirilir. (Örneğin; ilk ataması 2014-Eylül de yapılan bir öğretmen 2016-Şubat da norm fazlası olsun ve kadrosu başka bir okula alınsın. Bu öğretmenin her iki kurumdaki çalışma süresi toplamı 30 Eylül 2017 tarihi itibariyle birlikte değerlendirilir ve 3 yılı doldurduğu için bu dışı içinde tercih yapabilme hakkı vardır)
- 2017-Haziranda İl İçi Ataması ile ataması yapılan öğretmenler, Özürsüz İl Dışı Atamasında tercih yapamazlar. Ancak tercih yapıp yerleşemeyen öğretmenler, Özürsüz İl Dışı Atamasında da tercih yapıp atanabilirler.
- İl Dışı tercihlerinde en fazla 40 eğitim kurumuna tercih yapılabilir. 40 tercih hakkını dolduranlar 41.tercihlerini açık tutarak istedikleri bir ildeki herhangi bir eğitim kurumuna atanmak istiyorum seçeneğini işaretleyerek tercihlerine yerleşemedikleri takdirde 41.tercihte belirledikleri ildeki herhangi bir kuruma atanabilirler. 
- İl Dışı Yer Değişiklikleri, Bakanlık tarafından yapılır. Atamalar hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılır. Hizmet puanının eşitliği halinde hizmet süresi fazla olan öğretmene öncelik verilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim