Öğretmen Diyarı

2017 Ocak özür grubu öğretmen ataması tercihleri başladı
Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılı Ocak ayı öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirmeleri sürecinde tercihler alınmaya başladı. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün yayınladığı duyuruya göre öğretmenlerin 2. aşama atama başvuruları bugün itibariyle alınıyor.

Sabah saatlerinde erişim sorunu yaşanan tercih ekranı açıldı. Mazeret ataması için tercihler 13 Ocak ile 18 Ocak arasında yine internet ortamından alınacak.MEB öğretmenlerin Ocak ayı eş durumu ve diğer mazeret durumları nedeniyle tayini başvuruları 4 Ocak - 10 Ocak tarihleri arasında alınmıştı. Öğretmenler bu tarihler arasında mazeretlerini belirten belgelerle birlikte başvurularını gerçekleştirmiş, atanmak istedikleri il ve ilçeleri başvurularında belirtmişti. Mazeret tayininde 2. aşamada artık okul tercihleri yapılacak.2017 Ocak ayı mazerete bağlı yer değiştirme 2. aşama başvuruları MEBBİS üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuru yapan öğretmenler daha önce belirttikleri il ve ilçelerde, alanlarına göre tercih edebilecekleri okulları görebilecekler. İstedikleri ilde ve kendi branşlarında öğretmen ihtiyacı olan okullar tercih edilebilecek.

Tercihlerinden hiçbirine atanamayan öğretmenler için il veya ilçe emri verilip verilmeyeceği henüz bilinmiyor. Kılavuzda il ilçe emriyle ilgili bir ibare bulunmuyor. 
Kaynak: Haber Kaynağı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol