Öğretmen Diyarı

2016 Yılında 50 bin Öğretmen Ataması Olacak Ama…

Öğretmen adayları atanmak umuduyla KPSS ve ÖABT sınavlarına hazırlanıyor. Girilen KPSS ve ÖABT sınavı sonrası KPSS P121 puanları kullanılarak puan üstünlüğüne göre belirlenen atama sayısında atamaları yapılıyor.
Şubat ayında öğretmen atamaları için ayrılan kadro netleşti gibi.Maliye Bakanlığı’ndan çıkacak izinle Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek. 10 bin kadro Milli Eğitimde zaten bulunuyor, diğer 20 bin kadro da Ağustos ayının kadrosunun yarısı. Bu durumda Ağustos ayında da 20 bin atama yapılacak.

Açıklamalar dikkat edildiğinde ortaya çıkan tablo 2016 yılında ilk kez KPSS sınavına girecek adayları ve Şubat atamasında ümidi olmayan öğretmen adaylarını üzdü. Öncelikle açıklamalara dikkat edildiğinde 2016 yılında 50 bin öğretmen ataması gerçekleştirileceği söylenilebilir. Bu atamanın 10+20 bini şubat ayında ve diğer 20 bini de Ağustos ayında kullanılacak.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu durumda Ağustos 2016 yılında öğretmen atamaları için düşünülen sayı 20 bin ki bu sayı 2015 ve 2014 öğretmen atamalarına bakıldığında çok az. Bu durumda da yine Şubat ataması için beklentiler artacaktır, ama 2017 Şubat’ında atama yapılıp yapılmayacağı da net değildir

haberkat.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol