Öğretmen Diyarı

2016 Şubat'ta Öğretmen Atamaları Olacak mı?

Şimdi akıllara takılan soru 2016 şubat ayında öğretmen atamasının olup olmayacağı.

 

Her yıl Milli Eğitim bakanlığı tarafından Şubat ayında atama yapılmayacağı duyurulur ancak her seferinde atama yapılır. 2015 yılı Ağustos atamalarından sonra da Milli Eğitim Bakanlığı Şubat ayı ataması olmayacak diye eçıklama yapmıştı.


2015 Yılı Şubat Ataması da Olmayacak Denmişti!


24 Kasım 2015 yılı Öğretmenler Gününde Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU açıklama yaparak şubat ayında atama yapacaklarını duyurdu ve Şubat ayı atamaları yine yapıldı. Bu yıl Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Şubat ayında öğretmen ataması olmayacağını açıladı.


2016 yılında öğretmen açığını kapatacakalarını açıklayan Milli Eğitim Bakanlığının bu yıl 37 bin kadro ile atamaları sınırlı tutması eleştirilerin odağı olmasına neden oldu. 

 


 
Atama bekleyen öğretmenler bir umut 2016 Şubat ayı atamalarını bekliyor. Geçen senelerde olduğu gibi "2016 şubat ayında atama yapılacak" diye öğretmen adaylarının içinde bu sene de bir umut var. 


Atamaların önce 47 bin olacağını duyuran Milli Eğitim Bakanlığının Eylül ayında sadece 37 bin öğretmen ataması gerçekleştirecek. Kalan 10 bin öğretmen atamasının Şubat 2016 yılında olmasını bekleyen öğretmen adayları bakan Nabi AVCI'nın açılamaları ile hayal kırıklığına uğradı ve Bakanlık bu açıklama ile öğretmen adaylarına yaptığı haksızlıklara bir yenisini daha ekledi. 


Öğretmen Adaylarının Umudu Seçimler


Öğretmen adaylarının şimdilerde gözü 1 Kasım seçimlerinde. Öğretmen adayları acaba "1 Kasım seçimleri vaatleri arasında öğretmen atamaları olur mu?"diye umutla bekliyorlar. 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim