Öğretmen Diyarı

2016 ŞUBAT ÖĞRETMEN ATAMALARI TAHMİNİ BRANŞ DAĞILIMI NASIL OLUR?

Şubat 2016 öğretmen ataması branş bazında kontenjan dağılımı tahmini nasıl olur, müjdeli haberden sonra beklenen atama kontenjanları ve detayları haberimizde. Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldığı bir televizyon programında önemli bir müjdeli haberi kamuoyu ile paylaştı ve Şubat ayında öğretmen atamasının yapılacağını açıkladı. Peki bu atamalar branş bazında kontenjan dağılımı nasıl olacak merak ediliyor, toplamda 30 Bin Öğretmen ataması yapılacak.Henüz branş dağılımı açıklanmasa da eğitim editörlerimiz araştırmaları sonucu tahmini rakamları ortaya koydu. Öğretmen atamalarında en çok atanan öğretmen branşlarının genel anlamda çok değişikliğe uğramayacağı ve Şubat ayında 30 bin öğretmen atamasının yapılacağını varsayarsak atanacak öğretmenlerin branş bazında dağılımı tahminen şu şekilde olacaktır.


- Sınıf Öğretmenliği
- İngilizce
- Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
- İlköğretim Matematik
- Okul Öncesi
- Fen ve Teknoloji
- Özel Eğitim
- Rehber Öğretmenlik PDR
- Lise Matematik
- Beden Eğitimi
- Biyoloji Öğretmenliği
-Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
- Edebiyat Öğretmenliği
- Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği


şeklinde bir sıralama olacağı tahmin ediliyor. Öğretmen atamaları en çok bu branşlara yapılacak. 30 Bin atamanın %90'ı nın dan fazlasının bu branşlara yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Atamaların ise en çok atanacak branşın 3000 ve en az atanacak branşın 100-300 atama şeklinde olması bekleniyor.


Kaynak:Yeni Ülke

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Beden eğitimi öğretmenleri 2 yıl önce

Formasyon dağıttınız, yan branş adı altında kodrolarımıza sınıfçıları doldurdunuz hala sınıfçı almak istiyorsunuz? Bir önerim var! Tüm bölümler kapatılsın tek bölüm sınıf öğretmenliği olsun sonra isteyen istediği öğretmenliği yazsın?

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim