Öğretmen Diyarı

2016 ŞUBAT ATAMASINDA EN ŞANSLI BRANŞLAR

Şubat ayında atamaların gerçekleştirilmesi ile birlikte, aynı zamanda yeni atama sistemi ve işleyişine şahit olmuş olacağız. Şubat ayında atanan arkadaşlar, üç buçuk aylık bir stajyerlik sürecinden geçirildikten sonra okullarında göreve başlayacak. Bu sistemle birlikte artık öğretmenler daha deneyimli ve işleyiş hakkında bilgisi olmuş bir şekilde derslere girmiş olacak.

Şubat 30 bin öğretmenler atamasında şanslı branşlar şu şekildedir:

-İngilizce Öğretmenliği

-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği

-Rehberlik Öğretmenliği

-Özel Eğitim öğretmenliği

-Sınıf Öğretmenliği

Görüldüğü üzere atamalarda şanslı branşlar bu sene de pek bir değişiklik göstermedi. En çok açığı olan branşlara göre çıkarılan bu tabloda bazı ufak tefek değişmeler olacaktır. Bu değişikliklerden biri Özel Eğitim için olabilir, mezun sayısı olarak çok az düzeyde mezunu olan Özel Eğitim yaklaşık olarak 350-450 civarında bir kontenjan ile sınırlı kalabilir.

İnglizce öğretmenliği, her zaman olduğu gibi 3000-4000 arasında mutlaka ulaşacaktır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği ise 3500 civarında bir atama ile ilk iki de olacak gibi görünüyor. Eylül ayında umduğunu bulamayan Rehberlik öğretmenliği ise bu atamada ise 2000 ‘li sayıları rahat geçecektir. Sınıf öğretmenliği, hiç ölmeyecek bölümlerden biri olarak görülmekte, Milli Eğitim Kadrolarında en çok sınıf öğretmenliği yer aldığını düşünürsek haksız olmadığımızı söyleyebiliriz. Sınıf öğretmenliği ise 4000 ‘lere yaklaşan bir kadro ile ödüllendirilecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
rehberlik 2 yıl önce

pdr ihitiyacı çok fazla olmasına rağmen eylülde hakkımız yenildi bu atamada en az 3000 olur diye düşünüyorum saygılar

Avatar
Sosyal 2 yıl önce

Bence algı yaratmaktan ziyade biraz daha bakanın dediği gibi hangi bölüm kaç puan ile kapamış , yüksek puanla kapatan bölümlere öncelik tanınacağını belirtin

Avatar
Canan KIZILTAS 2 yıl önce

Ya diğerleri ⁉ sosyal bilgiler türkçe fen onlara ne oldu ⁉yazık degl mi onlara ..!madem atama olmayacaktı o kadar mezunu ne amaçla verdiniz ! Gerçekten artık hakkı yenilen insanları da görün, benim ablam öğretmen 4 yıldır atama bekliyor hayatı hayellri herşeyi erteliyor .. Yazık gerçekten yazik

Avatar
Atanamayan anne 2 yıl önce

Tarih öğretmeni yıllardır mağdur her sınavda soru gelen ana ders ama atama yok bu nasıl bir çelişki