Öğretmen Diyarı

2016 Ağustos ayında en az elli bin öğretmen atanmalıdır
 Öğretmen olmak amacıyla eğitim fakültelerinden mezun olup ya da Formasyon alarak öğretmen olmayı hak etmiş ama bir türlü atanamayan öğretmen adaylarının sayısı yarım milyona ulaşmıştır. Ve bu sayı giderek bir çığ gibi büyümektedir. Yükseköğretim kurumu (YÖK) mühendislik, mimarlık, tıp ve hukuktan sonra şimdi de eğitim fakültelerine başarı sırası getirmeli ve seçilmiş alanlarda ihtisaslaşmanın önünü açmalıdır. Ayrıca YÖK her önüne gelene peynir –ekmek dağıtır gibi( sırf para uğruna) formasyon vermekten vazgeçmelidir.

Öğretmen adayları ve aileleri öğretmenliğin kolay elde edilebilen ve herkesin yapabileceği bir meslek olarak görülmesinden rahatsızlık duymaktadır. Öğretmenlik, elinde diploması olup da kendi alanında iş bulamayanların ümit kapısı olmaktan ve   herkesin yapabileceği bir meslek konumuna düşürülmekten çıkarılmalıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı yanlış öğretmen istihdamı politikalarından derhal vazgeçmeli, Eğitim fakülteleri kontenjanlarının istihdamla uyumlu olmasını sağlamalı,

Ücretli öğretmen görevlendirme politikasını terk etmeli, öğretmenlik dalları arasındaki kadro dağılımında daha gerçekçi davranmalı, emekliliği gelmiş hatta çoktan geçmiş onbinlerce öğretmeni emekli olmaya teşvik ederek genç öğretmenlere yer açmalı ve son olarak 2016 Ağustos ayında elli bin öğretmen atamalıdır.

Öğretmen Diyarı Özel Haberidir

 

Aktif link belirtmeden ve izinsiz haberi kullanan siteler hakkında gerekli yasal işlem takibi yapılacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim