Öğretmen Diyarı

2016 30 Bin Şubat Öğretmen Atamalarının Tüm Detayları

Hangi Branşta Ne Kadar Norm Açığı Var?

Öğretmen adayları merakla norm güncelleme sonuçlarını bekliyor. İl Milli Eğitim müdürlükleri norm güncellemelerini 11 Kasım 2015Tarihinde tamamladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, İl MEM’LER gelen Norm güncellemeleri sonucunda hangi branşta ne kadar norm açığı olduğunu ve toplam öğretmen ihtiyacını açıklayacak.

2016 30 Bin Şubat Öğretmen Atamaları Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Başvuru tarihleri henüz açıklanmadı. MEB, 2015 Şubat öğretmen atama başvurularını 29 OCAK 2015-4 ŞUBAT 2015 tarihleri arasında almıştı.

Tahminlerimize göre Milli Eğitim Bakanlığı, 2016 Şubat ayının ilk haftası branş kontenjanlarını ilan eder ve ardından Şubat ayının ikinci haftası 30 Bin öğretmen atamasını gerçekleştirir.

Öğretmenler 81 ile atanacak

Öğretmenliğin yaşanılarak öğrenildiğini kaydeden Aydoğdu, Şubat atamasından itibaren işleyecek süreci şöyle anlattı:

" Şubat´ta öğretmenlerimizi atayacağız. Atarken öğretmenlerden 2 tercih alacağız. Bir, stajı nerede yapmak istiyorsunuz? Kamuoyunda sanki bütün öğretmenleri Doğu ve Güneydoğu´ya atacağız şeklinde bir algı var. Bu kesinlikle yanlış. Öğretmenleri 81 ile atayacağız. Öğretmenler de 81 ilde isterlerse tecrübeli öğretmenlerle 4 aylarını geçirebilecekler. İkinci tercihlerinde de hangi ile, hangi okula gitmek istiyorlar, onu alacağız. Tek kararname çıkacak ama alt kararnamede iki başlık olacak. Staj yapmak istediği il ve atandığı okul. "

Öğretmen Atamalarında Şansı En Yüksek ve En Düşük Branşlar?

2015 EYLÜL 37 Bin öğretmen atama istatistiklerine göre atama ve başvuru sayıları baz alındığında, bazı branşlardaki öğretmen adaylarının atanma şansının oldukça yüksek, bazılarının ise çok düşük olduğu görülüyor. Atama ihtimali en yüksek branştan en düşük branşa doğru  siz öğretmen adayları için hazırladık.

Öğretmen Atamalarında Şansı En Yüksek ve En Düşük Branşlar İçin Tıklayınız

30 BİN ATAMADA İHTİYACA GÖRE TAHMİNİ BRANŞ DAĞILIMINI

SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BAŞI ÇEKİYOR

37 bin öğretmen kadrosuna atanmak için 161 bin 975 kişi başvuruda bulunmuştu. En çok öğretmen alınan alanlar sınıf öğretmenliği, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi, ilköğretim matematik, okul öncesi öğretim, Türkçe, özel eğitim, fen bilimleri-fen ve teknoloji, rehberlik, matematik oldu. Şubatta da en çok bu alanlara atama yapılması bekleniyor. (Lütfi ERDOĞAN/ HABERTÜRK) 

Kaynak: Turkkamu.net 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim