Öğretmen Diyarı

2015'te atanan öğretmenler dikkat!
Milli Eğitim Bakanlığı, 2015 Eylül ayında atanan öğretmenlere asli öğretmenliğe geçiş sınavı yapacak. Daha önceki sınav Ekim ayında yapılmıştı. Bu yıl 2016 Ekim ayına girilmiş olmasına rağmen henüz herhangi bir duyuru yapılmadı.

Şu anki duruma göre sınavın Ekim ayında yapılma ihtimali çok düşük görünüyor. Peki MEB sınav duyurusunu neden hala yapmadı? Edindiğimiz bilgilere göre bunun sebebi atamaları geç yapılan Coğrafya ve Sosyal Bilgiler öğretmenleri. 2015 yılında MEB, ÖABT'ye açılan dava nedeniyle Coğrafya ve Sosyal Bilgiler öğretmeni atamalarını geç yapmıştı.

Atamalar Ekim ayına sarkmıştı. Göreve başlama işlemleri de Ekim ayının 3. ve 4. haftalarına kadar kalmıştı. Bu öğretmenler 1 yıllık çalışma süresini genel olarak Ekim sonu ve Kasım başı gibi tamamlıyor.

MEB de bu öğretmenleri mağdur etmemek için bu yılki asli öğretmenliğe geçiş sınavını biraz daha geç yaparak o öğretmenleri de kapsamasını istiyor. Bu sebeple 2016 yılı asli öğretmenliğe geçiş sınavı Kasım-Aralık aylarına sarkacak gibi görünüyor. MEB'den konuyla ilgili şu an için herhangi bir duyuru veya resmi açıklama gelmedi. Ama Aday Öğretmenlik sınavını bu yüzden geç yapıyor olabilir.
Kaynak: mebpersonel

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim