Öğretmen Diyarı

2015 Nisan Öğretmen Ataması İçin Vekillerden Destek İstendi


Kırıkkale'de Ataması yapılmayan öğretmenler Ak Parti'li vekillerden yardım istediler. Atama bekleyen bir grup öğretmen, İl Kültür Merkezi'nde yapılan AK Parti İl Danışma Meclisi ve Divan toplantısındaki Ak Partili milletvekillerine hazırladıkları dosyayı vererek taleplerini ilettiler.

Atama bekleyen öğretmenlerden Kübra Yüksel, Dilek Pekdoğan, Özge Özcan, yaşadıkları sıkıntıyı belirtmek için hazırladıkları dosyalarla vekilleri bekledikleri esnada yaptıkları açıklamada, "Atama bekleyen 330 bin öğretmen, hükümete ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya da çok kez dilekçelerle ve büyük metropollerde dövizlerle sesini duyurmaya çalışıldı" dediler.

Öğretmen ihtiyacının ve atama bekleyen öğretmen sayısının çokluğuna rağmen, Şubat ayında sadece 15 bin atama yapıldığını belirten öğretmenler, 2015 Nisan ayında 40 bin öğretmen ataması yapılacağının bildirilmesine rağmen hala atama yapılmadığından dolayı şikayetlerini dile getirdiler. Ataması yapılmayan Öğretmenler, "Bu atamayı ülke genelinde beklemekteyiz.

Ülke genelinde 80 bin ücretli öğretmen var ve bu öğretmenlerin hepsi atama bekliyor.

Öğretmelerde alan değişikliği ile ücretli öğretmenlerin atama beklediğini hazırladığımız bu dosyalarda ayrıntılı olarak ifade ettik" dediler. Öğretmenler, toplantı sonunda ellerindeki dosyaları Ak Parti Kırıkkale Milletvekilleri Oğuz Kağan Köksal ile Ramazan Can'a teslim ettiler.

Vekiller, ataması yapılmayan öğretmenlerin ellerindeki dosyayı aldıktan sonra sorunlarını ve taleplerini de dinlediler.

 

Kaynak: SendikaHaberleri


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim