Öğretmen Diyarı

2015 İl Dışı Atama Seçimlerden Önce Olmalıdır

Binlerce öğretmenimizin son günlerde en çok konuştuğu konulardan biriside 2015 yılı il dışı atamalardır. Her gün bir çok öğretmenmiz bu konuda gerek sosyla medya vasıtasıyla olsun, gerek ise diğer kanalları kullanarak Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB), seslerini duyurmaya çalışmaktadır. Anadolumuzun çeşitli bölgelerinde görevini yerine getiren öğretmenlerimiz, 2015 il dışı atamaların seçimlerden önce olmasını istemekteler. 


Olası Nisan ayı öğretmen atamaları ile birlikte bir çok boş kadronun bu atamalarla birlikte dolacağını düşünen öğretmenlerimiz, ilerleyen günlerde bu atamanın yapılması koşulunda il dışı atamaların unutulmamasını istemektedir. Malun her sene atama ve yer değiştirme takviminde ilk başta yer değiştirme işlemleri yapılarak, boş kadrolara kadrolu öğretmenlere hak tanınır ve daha sonrasında bu işlemlerden sonra öğretmen atamaları yapılmaktadır. Bu nedenden dolayı kendi haklarının yenmemesi için "2015 il dışı atamalar seçimden önce olsun" diyen binlerce öğretmenimiz, bu konuda MEB'den hassasiyet göstermesini beklemektedir. 


Bizlerde öğretmenlerimizin bu taleplerini yerine getirmek amacıyla onların seslerini bir kez daha buradan duyuruyoruz. Ancak Nisan ataması yapılması durumunda 2015 il dışı yer değiştirme işlemleride dahil olmak üzere diğer yer değiştirme işlemlerinin bu atamalardan önce MEB'in gerekli adımları atacağını tahmin ediyoruz. Nitekim özellikle eş özrü atamarı başta olmak üzere diğer tüm yer değiştirme işlemlerinede MEB oldukça hassas davranmakta ve yeri geldiği zaman tekrar tekrar yer değiştirme işlemlerini yapmaktadır. 


Bu nedenle öğretmenlerimizin bu düşüncesininde şartların sağlanması durumunda yerine getirilmesi için seslerini ilk kez MEB MEDYA ailesi olarak duyuruyoruz. Öğretmenlerimizin bu talepleri boşa çıkartılmadan karşılanmalı ve "2015 il dışı atamalar seçimlerden önce olmalı" diyoruz. 


Mebmedya.Com / Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim