Öğretmen Diyarı

2015 Atanamayan Öğretmenlerin Yılı Olacak

Sayın Cumhurbaşkanı’nın siyasete atıldığından beri savunduğu ve istediği Başkanlık Sistemi’ne geçilebilmesi için öğretmen ve diğer atamalarda Ak Parti Tarihi’nin en yüksek sayıda memur kadroları verileceği otoriteler tarafından dillendirilmektedir. 

 

 Biraz hafızalar yoklanıp ta geçmiş seçimlere baktığımızda aynı yıl içerisinde 3 kere memur alımı yapılan yılların olduğu görülecektir. Fakat önümüzdeki Haziran Recep Tayyip Erdoğan açısından tarihin en önemli dönemi olarak kabul edildiği için hükumet tüm kozlarını hiç tereddütsüz açacaktır.

 Çoğumuzun hayal bile edemediği rakamda devlete alım yapılacağı artık belli olmaya başlamıştır. Görülen o ki  bu bahar kesinlikle atanamayan öğretmenlerin yılı olacaktır.  Öyle ki sayı 100 bini bile çok rahat geçebilir. Zaten geçen günlerde Dış İşleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlunun da ‘’Seçim öncesi ek atama yapılacak’’ demesi yazımızı desteklemektedir. Daha Şubat ataması yapılmadan böyle bir sözün söylenmesi önceleri hiç görülmeyen olaydır. Yani hükumet büyük sürpriz atılımların sinyallerini ilk defa önceden ve net vermiştir. Buradan da anlıyoruz ki 2015 atanamayan yüzbinlerce öğretmen açışından hiç unutulmayacak güzellikte olacaktır. Tabi evlat yetiştiren yüzbinlerce ailenin de aynı mutluluğu paylaşacağı bir yıl olacaktır. 

 

 2015’in diğer sürprizi ise atanamayan diğer öğretmenlik branşlarına (Kimya, Almanca, Meslek lisesi öğretmenleri vs..) da rekor sayıda kadro verileceğidir. Yaklaşan baharda büyük mutluluklar yaşanacaktır. Seçim açısından Türk Tarihi’nin en önemli virajı olduğundan 2015 baharı oldukça düşük puanlarla memuriyete girilebilecektir. Bizim tavsiyemiz henüz atanamayan öğretmen kardeşlerimizin 2015’in çok özel yıl olduğunu iyi analiz ederek sınava daha kuvvetli çalışmaları yönündedir. Çünkü bundan sonraki yıllarda atanmak hiç de böylesine kolay olmayacaktır.

 

 

Meb Medya - Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol