Öğretmen Diyarı

2015 Ağustos Öğretmen Atamasında Şanslı Branşlar

TURKKAMU.NET- ÖZEL- Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığına ihdas edilen 47 bin öğretmen kadrosunun 35 bini Aralık 2015 e kadar ataması yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise 2015 yılı için 47 bin kadro ayrıldı ve Temmuzda yapılacak KPSS ile Ağustos ayında ihtiyaca göre 47 bin atamanın yapılacağını belirtti. Aşağıda belirtilen maddeler branşların alımı hakkında bizlere ipuçları vermektedir.


2015 ÖĞRETMEN ATAMALARI FACEBOOK GURUBUMUZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


- MEB’den yapılan açıklamalara göre, 5. Sınıflara uygulanacak  yabancı dil ağırlıklı müfredatın pilot uygulamasının başarılı olması durumunda 2016-2017 eğitim öğretim yılında da diğer illere uygulanacağı bilgisi,  


- TEOG’da (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı) Türkçe, Matematik, Fen Ve Teknoloji, Inkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ve Din Kültürü Ahlak bilgisi derlerinin olması ve bu derlere kadrolu branş öğretmenlerinin girmesi,


- Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR)  2014 yılı Türkiye İşgücü Piyasası Araştırması sonuçları,


- 27 Haziran 2014 Cuma günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda MEB Bakanı Nabi Avcı’nın, Branşlara göre öğretmen ihtiyaçları hakkında verdiği bilgiler göz önünde bulundurularak aşağıdaki branşların atamada daha ön sıralarda yer alınması beklenmektedir.  


Bu branşlar İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Rehberlik, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Türkçe, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Özel Eğitim, Beden Eğitimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Bileşim Teknolojileri Öğretmenlikleri yer almaktadır.


 


Kaynak: www.turkkamu.net'

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol