Öğretmen Diyarı

2013 Yılında Atanan Öğretmenler Dikkat!
 – Milli Eğitim Bakanlığı 2013 yılında ataması yapılan öğretmenlerin zorunlu hizmet bölgeleri ile ilgili çok önemli açıklama yaptı.
 

 

Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 20/05/2016 tarihli  e-mail yazısı aşağıda gönderilmiştir. İlgi yazının ilçeniz eğitim kurumu müdürlüklerine ivedilikle duyurularak,  ilgi  e- mail yazı doğrultusunda  iş ve işlemlerin yapılması hususunda, gereğini rica ederim.

 

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİM  HİZMETLERİ ŞUBESİ

2013 yılında yapılan ilk atamalarda 1., 2. ve 3. hizmet alanlarına atanan ve halen bu eğitim kurumlarında görev yapmakta olan öğretmenlerden Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 43 üncü maddesi kapsamında zorunlu çalışmaya tabi olanların elektronik başvuru formunda “…….. adaylık süresi dahil 4 yıl çalıştıktan sonra yer değiştirme isteğinde bulunacağımı kabul ederim.” şeklinde beyanda bulunanlar istemeleri halinde 1(Bir)  yıl daha bulundukları eğitim kurumunda kalabileceklerdir.

  Ayrıca,  yukarıdaki durumda olan öğretmenler için İKBS Atama Modülünde zorunlu hizmet durumunun  “Ertelendi (Atandığı kurumda 4 yıl çalışacağına dair sözleşmesi bulunan)” olarakişaretlenmesi gerekmektedir.

Öğretmen Atama Dairesi Başkanlığı

Kaynak:Milliegitimhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim