Öğretmen Diyarı

2010 KPSS MAĞDURU ATAMASI YAPILMAYAN BİR ÖĞRETMENİN HİKAYESİ
2010 da Kpss sınavına gecemi gündüzümü birbirine kattım çalıştım. Evliydim ve bir çocuğum vardı eşimde atanamamıştı. Bir karar verdik o yıl annesinde kalacak çocuğuma annesi bakacak biz de düğünde takılan bilezikleri bozdurup dershaneye gidip atanacaktık güya. Çok sıkıntılar çektim es çalışmıyor para yok pul yok çocuğumun bez parasını ve bazı ihtiyaçlarını onun doğumunda takılan altınlar ve ailemin yardımıyla giderdim. Bir kaç kıyafetle idare ettim koca bir yıl. Çocuğum hastanede ateşler içinde yatarken ayağımda onu sallayarak ders çalıştım göz Yaşları içinde hem dua ediyor hem de sabır çekiyordum. Çünkü yuvam da çatırdamaya başlamıştı. İş yok güç yok kayınvalidenin evinde kaldığım için sürekli onlara muhtaç olduğumu söylediklerinde keşke okumasaydım dediğim çok oldu. Üniversiteyi derece ile bitirdim. Sabır çektim aylarca. Emeğin karşılığı muhakkak vardır dedim ve sınava girdik ikimizde ve sonuç tabii ki kopyalı bir sınavla kaldım bir yere yerleşemedik yıldan sonra Kpss ye küstüm girsem dahi çalışmadım nasıl olsa kendini gerçekleştiren kehaneti yaşattım onların yüzden.

Aradan 3 yıl sonra eşim atandı ama beni de attı yuvasında. Çünkü onun en zor gününde yanında oldum. Asgari ücretle çalışıp asker harçlığını bile yollayan eşine ihtiyacı kalmamıştı. Zor gününün dostuna ihtiyacı kalmamıştı. Belki diyorum o yıl atanmış olsaydım bunları yaşamazdım kocam ve ailesi için önemli olan o para yüzünden çocuğum ailesi ayrı çocuk olarak büyümeyecekti belki de ayrı da olmuş olsam çocuğum ve kendimin çok daha rahat bir geleceği olurdu. Hep ah ettim Kpss hırsızlarına yıllarca. Benim çocuğumun ahını bırakma dedim ve sonuç onlarda aynı duruma düşecek belki onların da çocukları benim çocuğum gibi ayrı aile çocuğu olacak bu olaylardan sonra. Acırsam namerdim. Şu an bile alnımın teriyle asgari ücretle kuruşuna kadar helal para kazanıyor çocuğuma yediriyorum. Senin hırsızlıkla aldığın öğretmen maaşın benim asgari ücretimin çeyreği bile etmez. Çünkü onun öyle bir bereketi var ki Mevla’m bereketini kat kat veriyor.
 

ÖĞRETMEN DİYARI ÖZEL HABERİDİR

Aktif link belirtmeden ve izinsiz haberi kullanan siteler hakkında gerekli yasal işlem takibi yapılacaktır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ado61 2 yıl önce

devamını ben getireyim kardeşimizin dediği gibi köleler gibi çalışmıştık 2010 da fakat kopya çekildi diye sadece sabahki sınavı iptal edilmedi peki soruyorum sizlere neden iptal olmadı sabahki sadece öğretmenler mi kopya çekti . bende 96soru işaretledim 88 doğrum vardı eğitim bilimlerinden ise 80e yakın netim vardı diğer yıllara baktığın zaman bu netlerle çok kolay atanabiliyordum . branşımızın taban puanı 67.di neyse biz bütün ümitleri yitirdik polislik sınavına girdik bize mülakatta babamın adını ve madinli misin diye saçma sapan soru sordular , ondan sonra 1670 yedek aday oldum her yıl 2000 yedek alıyorlarmış .ne hikmetse o sene alınmadı .He bu arada askere gittik ama 2ay sonra siz polis oldunuz diye terhis olduk olduk diyorum çünkü yalnız değildik benle beraber 2000 kişi daha varmış.İşinden ayrılan hayatını bu yönde yönlendiren nice insan oldu sonuç mu bir yıl sonra hüsran . bu arada nazlı ılıcak bile yazdı onunda hikayesi ayrı.

Avatar
yeter artık 1 yıl önce

benim gibi hakkıyla atananları düşünen var mı ? siz sıralamaya giremediniz ben o kadar dolandırıcıya rağmen atanabilebek kadar çok çalıştım ve o yıl beler çektim hala da hakıyla atandığım sınav için bin tane laf var bu habereri hakkıtla atananlarrı da düşünerek yapın

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim