Öğretmen Diyarı

175 Bin Öğretmene Hizmet İçi Eğitim

 EBA'ya öğretmenlerin daha profesyonel içerikler üretebilmesi için 13 stüdyo kuruldu. Bakan Avcı "Öğretmenlerimizi icat çıkarmaya teşvik ediyoruz" dedi. 


EBA'ya konu anlatımı ya da soru yükleyen öğretmenler için profesyonel merkezler açılıyor. Öğretmenlerin fotoğraf,  video hazırlayabilmesi için 13 stüdyo kuruldu. Öğrencilerin de çalışma yapabileceği bu merkezlerde profesyonel içerikler hazırlanacak. Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, EBA'nın öğretmenleri ve öğrencileri yeni üretimler ve icatlar çıkarmaya teşvik eden bir proje olduğunu vurgulayarak, "Biz de tam da öyle olmasını istiyoruz" dedi. 8 Eylül'de test yayma başlayan EBA'da bugün itibariyle 7 milyon 900 binden fazla kayıtlı kullanıcı bulunuyor. Eğitimin en önemli bilgi ağı olma hedefiyle başlatılan EBA'ya 56 bin 500 görsel, yaklaşık 10 bin video, bin 500 dergi, 21 bin soru ve 2 bin e-kitap yüklendi. 

BİN ÖĞRETMENE KURS 

Açılan merkezlerin yanı sıra Türkiye genelinde öğretmenelere e-içerik üretilmesi konusunda hizmet içi eğitimler de verilecek. 20-25 Temmuz 2015 tarihleri arasında Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEGİTEK) tarafından Mersin'de toplam bin öğretmen e-içerik üretme eğitimlerine tabi tutuldu. 

2016'da 175 bin öğretmene hizmet içi eğitim verilmesi hedefleniyor. 

EBA'ya daha fazla içerik yüklenecek.

Raporlama: Öğrencilerin sistem içindeki hareketlerine göre öğretmene raporlama yapılabilecek, öğrencilere geri dönüşlerde bulunulabilecek. 
Ölçme-Değerlendirme: Kazanımlarla eşleştirilmiş 21 bin soru sisteme yüklendi. Soru ekleme çalışmaları devam ediyor. Öğretmenler sistem üzerinden soru ve sınav hazırlayabilecek.

Eğitsel Arama Motoru: Sınıf ve derse göre aramalar yapıp sonuçlar getiren arama bazlı bir sistem yüklendi. 
Kişiye özel saklama alanı: Öğretmen ve öğrencilerin kişisel dosyalarını güvenli şekilde bulut ortamında saklayabileceği bir alan oluşturuldu. Bu alan sayesinde okullardaki ağdan herhangi bir güvenlik duvarına takılmadan verilere kesintisiz erişim sağlanabilecek. 

Engelliler unutulmadı: Engelliler için en ileri içerik sunum standartları da yeni EBA tarafından desteklenecek

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim