Öğretmen Diyarı

15000 Kontenjanın Yarısı 3 Branşa Dağıtıldı! Öğretmen Adayları Şokta
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak Sözleşmeli 15000 Öğretmen ataması için kılavuzun ve kontenjanların açıklanmasını bekleyen onbinlerce öğretmen adayı, kontenjan dağılımını görünce şok yaşadılar. 

15000 Öğretmen atamasına ilişkin kontenjanlarının yarısına yakın 3 branşa dağıtıldı. Geriye kalan yarısı ise 76 branşa dağıtıldı. 

İşte en çok kontenjan ayrılan branşlar ve atama yaılacak sayılar:

1- Sınıf Öğretmenliği : 4334
2- İngilizce: 1555
3- Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi :1479
Toplam : 7368

Geriye Kalan 7632 kadro ise aralarında çok atama bekleyen Tarih, Sosyal Bilgiler, Bilişim ve Matematik branşlarınında olduğu 76 branşa dağıtıldı.

Kaynak: Kamupersoneli.net | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
:(((( 1 yıl önce

Yine büyük hayal kırıklığı. Bu kul hakkı Allah size birakmaz insllh emeklerimiz bu emeklerimiz bu gozyaslarimiz inslh burnunuzdan gelir. Yine kahrettiniz.

Avatar
Adalet 1 yıl önce

Eğitimin üçte birlik kısmını sınıfçılar oluşturuyor gayet normal

Avatar
sadece vatandaşım 1 yıl önce

Allah hakkımızı yiyenlerin burnundan fitil fitil grtirsin. eğer hakkım geçerse helal etmiyorum

Avatar
Teknik öğretmen 1 yıl önce

Teknik öğretmenler bitiyor yazık

Avatar
Hafize asa 1 yıl önce

Benim oğlum süleyman Demirel Üniversitesi çevre mühendisliği okudu hazırlık sınıfı ile 5 yıl eğitim aldı lakin çevre mühendisliğinin iş olanakları konusunu kapattılar çevre görevlisi adı altında farklı bir iş kolu oluşturup çevre mühendisliği görevlerini makine ,inşaat elektirik mühendislerine imza hakkı tanıyıp çevre mühendislerinin imza yetkilerini aldılar ve mesleki kazanç kapılarını yok ettiler çevre Bakanlığı sınav açıyor çevre mühendisi değil makine inşaat ve elektirik Mühendislerini sınava alıyor bu nasıl iş eğitim verdiği mesleği dışlıyor öyleyse böyle bir mesleki okulu neden açıp hemde hazırlık sınıfı olan okulda eğitim verdiler şimdi bu çocuklar mesleğini nasıl icra edebilecek bizler anne baba olarak ve evladım dahi ne yapacağımızı şaşırdık bu çocuklara kim yada edecek

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim