Öğretmen Diyarı

15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Ekim'de'  İkinci Atama Ne Zaman !
Sözleşmeli öğretmenlikte 4 yılını dolduranlar istedikleri takdirde görev yaptıkları okullarda kadroya geçebilecekler.
Sözleşmeli öğretmenler çalıştıkları İl/İlçe MEM’lerde her sene başı sözleşmelerini uzattırmaları gerekmektedir. Sözleşmeli öğretmen olarak atananlar, ilgili hükümler doğrultusunda adaylık eğitimine tabi tutulacak. 


2 yıl aynı okulda zorunlu hizmet verdikten sonra yer değiştirme talebinde bulunabilecek.  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin maaşları arasında fark olmayacağını söyledi.

Kadrolu Öğretmen  ile Sözleşmeli Öğretmen Arasında Fark Varmıdır?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamalarda kadrolu öğretmenlerle sözleşmeli öğretmenlerin arasında fark olmayacak demişti.
Kadrolu öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenlerin arasında  hiçbir fark yoktur. Sözleşmeli öğretmenlerle kadrolu öğretmenlerin maaşları aynı olmaktadır. Hatta gösterge hesabında farklılıklar olduğu için sözleşmeli öğretmenlerin maaşı 50-100 TL daha fazla olabilir. Sözleşmeli öğretmenler kadrolu öğretmenler gibi yaz aylarında da maaş alabilirler. Sözleşmeli öğretmenler de kadrolu öğretmenler gibi haftalık maaş karşılığı 15 saat çalışırlar. Bunun üzerindeki çalışmalarda ek ders alınabilir. Öğretmenler, 6 yıllık zorunlu hizmetleri döneminde eş durumu tayin talebinde bulunamayacak. Aile birliğinin sağlanması için öğretmen sabit kalacak, kamu görevlisi eşinin tayini öğretmenin olduğu il ve ilçeye yapılacak. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim