Öğretmen Diyarı

15 bin öğretmen atamasında somut adımlar atılmalı

15 bin öğretmen ataması konusunda halen somut bir adım atılmadı. Atanmayı bekleyen öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek resmi bir açıklamayı bekliyor. Eldeki veriler ise bu atamaların şubat ayına kaldığını gösteriyor.

15 bin öğretmen ataması konusunda halen somut bir adım atılmadı. Atanmayı bekleyen öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek resmi bir açıklamayı bekliyor. Eldeki veriler ise bu atamaların şubat ayına kaldığını gösteriyor

Bilindiği gibi MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 5-9 Ocak'ta başvuruları başlayan özür grubu atamalarından sonra 15 bin öğretmen alımı yapacaklarını ve bunu 105 branşa eşit olarak dağıtmaya çalışacaklarını açıklamıştı. Özür grubu atamalarında tercihler 12 Ocak'ta başladı ve bugün yani 15 Ocak'ta son bulacak. 19 Ocak'ta ise yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin atamaları yapılacak. Bu öğretmenlerin yeni atandıkları yer için tebligat ve ilişik kesme işlemleri 23 Ocak'ta olacak. Böylece MEB özür grubu atamalarından sonra il-ilçelerdeki boş kadroları belirleyip atama yapılacak alanları açıklayacak.

 

Fakat 23 Ocak'ta okullar kapanıyor, ikinci dönem ise 9 Şubat'ta başlayacak. Yani 15 bin yeni öğretmenin ikinci dönemin başında görev alabilmesi için ara tatilde atanmaları gerek.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI daha önce katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada öğretmen açığının en fazla 25 alanda olduğunu söylemişti. En fazla ihtiyaç ise 18 bin 509 ile İngilizce ve 12 bin 804'le sınıf öğretmenliğinde bulunuyor.

 

15 bin öğretmen ataması ile ilgili tüm gelişmeleri kpsscafe.com olarak sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

 

kaynak: www.kpsscafe.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol