Öğretmen Diyarı

15 Bin Öğretmen Atamasında Hangi Branş Kaç Puanda Kaldı? Nisanda Öğretmen Ataması Yapılacak Mı?

108 alandan 15 bin öğretmen ataması gerçekleştirildi. 15 bin öğretmen atamasından geriye sadece bir kaç kontenjan boş kaldı. Bu kontenjanlara ek atama olacak mı? 


2015 Nisan ayında öğremen ataması olur mu? Yoksa öğretmen atamaları 2015 KPSS'nin ardından Ağustos-Eylül aylarında mı gerçekleşecek? bu soruların cevabını ilerleyen zamanlarda siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız. 

 

Olası bir Nisan atamasında veya olmazsa 2015 KPSS'nin ardından yapılacak olan öğretmen atamalarında esas alınacak olan taban puanlar, 15 bin öğretmen atamasının ardından güncellendi ve elimize ulaştı. Elimize ulaşan öğretmen atamaları taban puanlarını siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

 

75 bin 962 aday başvurdu


Başvurular için 40 yaş sınırının kaldırıldığı öğretmen atamalarında 108 branşta toplam 75 bin 962 onaylı başvuru yapıldı. Onaylı başvurular içerisinden gerçekleştirilen 15 bin öğretmen atamasının sonuçları bugün saat 18.00'de www.meb.gov.tr üzerinden açıklanacak

 

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik 15 bin öğretmen ataması sonuçlarının 6 Şubat'ta açıklanacağı duyurulmuştu.

 

Şubat’tan Sonra Öğretmen Ataması Olur Mu?


Şubat’tan sonra öğretmen ataması olur mu olmaz mı tartışmasını şimdiden yapmak yanlış. Öncelikle 15 bin öğretmen atamasının tercihlerinin 4 Şubat’ta bitmesi, 6 Şubat’ta atamaların yapılması, 9 Şubat’tan sonra da atanan öğretmenlerin göreve başlaması gerekiyor. 9 Şubat’tan sonra yeni bir atamayı düşünmek, konuşmak, tartışmak yerinde olacaktır. Yeni bir atamanın olması için TBMM’den kadro onayının çıkması gerekecektir. Muhalefet partileri mutlaka önerge vereceklerdir ancak önemli olan hükümetin kadro teklifi yapıp yapmayacağıdır.

 

2011 Genel Seçimlerinde Ne Oldu?


Bir önceki genel seçim döneminde yani 2011 Haziran seçimlerinden önce ilk defa Haziran ayında 30 bin öğretmen ataması yapıldı. Aynı zamanda sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirildi. Seçimlerden sonra Temmuz ayında 6575 öğretmen alımı, Ağustos ayında 11 bin 544 öğretmen alımı yapıldı. Yani genel seçim öncesi 30 bin atama sürpriz bir atama olmuştu. Yine aynı sürprizi bekleyen öğretmen adaylarının gözü MEB’de olacaktır.

 

kaynak: kpsshaberleri.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim