Öğretmen Diyarı

15 BİN ATAMA TAKVİMİ YARIN AÇIKLANACAK

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı 15 bin öğrtmen atama takviminin yarın açıklanacağı öğrenildi.

 Bilindiği gibi 6 Ocak Salı günü TBMM açılacak ve kısa bir süre içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı'na Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları doğrultusunda 15 bin atama izni çıkarılacak. Bakanlık Şubat ayında 15 bin öğretmen ataması gerçekleştirecek. Kadro sayısının arttırılması konusu da meclis kürsüsünde özellikle muhalefet partileri milletvekilleri tarafından gündeme getirilecek.

 

Bu arada İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu dün gece resmi twitter adresinden bir soruya cevap verdi. Atama bekleyen öğretmen adayı olduğu düşünülen bir kullanıcı Aydoğdu'ya ''Takvimi bekliyorum'' yazdı. Aydoğdu ise ''Hafta başı...'' cevabını verdi. Yani Hamza Aydoğdu'nun verdiği cevaba göre 15 bin öğretmen atama takvimi yarın açıklanacak. Bakanlık, muhtemelen kontenjansız takvim ve atama kılavuzu yayınlayacak.

 

Bütün bu hazırlıkların sonrasında ise MEB Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliğinin öğretmen atamalarında uygulanmayacağı kesinleşmiş oldu. Atanacak öğretmenler yine 25 tercih yapacak ve 26. tercihi işaretleyecek. Yönetmeliğin yaz aylarında yapılacak atamaya yetişmesi bekleniyor.

 

Ayrıca genel müdür Aydoğdu atama bekleyen bir İlköğretim Matematik öğretmeninin sorusuna da cevap verdi. Atama iznini elden takip ettiklerini belirten Aydoğdu, izin çıkar çıkmaz ilana çıkacaklarını belirtti. MEB'in 15 bin atama izni çıkar çıkmaz ilana çıkması durumu akılları karıştırdı. Daha eş durumu atamaları yapılmamışken ve norm güncellemeleri olmamışken böyle bir açıklamanın yapılması ''15 bin kontenjan branş branş dağıtıldı, sır gibi saklanıyor'' yorumuna sebep oldu. 

 

 

Kaynak:mebmedya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol