Öğretmen Diyarı

14 Mart Öğretmenler Ankara\'da - Büyük Buluşma!

 14 Mart eylemi için beklenen gün gelmiş durumda. Binlerce atama bekleyen ve yıllardır atanamayan öğretmen adaylarının bu büyük kısır döngüye son verilmesi ve atamaların önünün açılması için uzun yıllardır beklediklerini ve aynı zamanda yaklaşan Nisan ayında "40 Bin Öğretmen Ataması" yapılması için seslerini tekrar dile getirecekleri bu eylem için, bir çok ilimizden ve bölgemizden binlerce öğretmen adayı yavaş yavaş Ankara yolunu tutmak üzere, yola çıkmış durumda. Her geçen gün büyük bir umutla bugünü bekleyen öğretmenleri sesine se katmaya MEB MEDYA ailesi olarak devam edeceğiz. 


Yyarın sabah saatlerinde Kurtuluş Parkında buluşacak olan ve sayıları yüz binleri bulması beklenen öğretmen adaylarının bu büyük buluşmasında tüm gelişmeleri sizlere tek tek aktarmaya devam edecekken, öğretmenlerin bu heyecan dolu buluşmasının sesine ses katmaya devam edeceğiz. Yarınki bu büyük buluşma için uzun süredir zor imkanlar altında hazırlık yapan binlerce öğretmen adayı için oldukça zor günler geçirerek, bu atamada tüm haklarını arayacaklar. Hatırlanacağı üzere Şubat atamasındanda önce aynı şekilde yapılan eylemin bir yenisi daha gerçekleştirilecek. Ancak bu sefer hem katılımın, hemde yankının biraz daha fazla olması bekleniyor. 

An itibariyle bir çok ilden daha önceden hazırladıkları imkanlar dahilinde bugün yola çıkan öğretmen adaylarının bu eylemden beklentileri oldukça fazla. Yıllardır atanmamanın ve kısıtlı kadroların vermiş olduğu zor anlar ve bunalım nedeniyle bir hayli zor anlar yaşayan öğremten adayları, eylem önce bir çok bürokrat ve önemli kişilerden edinlikleri Nisan ataması çalışması ve Nisan atamasında atama olacak şeklindeki sözlerin gerçekleşmesini istiyor. Bu zor zamanlarda bu psikoloji ile derste çalışamayan, aynı zamanda mesleğini yapamıyor olmanın vermiş olduğu zorluk ile büyük bir hezimete uğrayan bu öğretmenlerimizin, 14 Mart Ankara eyleminden sonra bu durumlarının bir an önce son bulmasını diliyoruz. 


ÖĞRETMENLERE VERİLMİŞ SÖZLER UNUTULMASIN


14 Mart eyleminden önce, Nisan'da 40 bin atama için bir çok kez, gerek sosyal medya vasıtasıyla olsun, gerek ise yazılı ve görsel basın yayın organlarını kullarak seslerini bir çok yetkiliye aktarmayı başardılar. Bunun yanı sıra bir çok yetkilinin kapısını tek tek çalarak haklı durumlarını tek tek anlatan bir çok sebeb anlatarak, durumlarının anlaşılmasını sağladılar. Yapılan bu çalışmalardan sonra yine gerek bürokrasiden, gerek ise bürokratlara yakın isimlerden oldukça olumlu dönüş aldılar. Yarın yapılacak bu eylem sonrasında bu söylenen sözlerin tutulmasını ve hiç bir şekilde öğretmenlerimizin mağdur edilmemesi gerekmektedir. 


-16 KASIM ANKARA EYLEMİ ve ÖNCESİNDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ


16 kasım tarihinde olduğu gibi 14 Mart tarihinin bu sefer isabetli bir tarih olmasını isityoruz. Şubat ayında 40 Bin atama talepleri yerine gelmiş olmasa bile, 14 Mart eyleminde umarız bu talepler yerine gelir ve binlerce atama bekleyen öğretmenlerimizin yarayan kanasına, ufakta olsa merhem olur. Tüm gelişmeleri an be an bugün ve yarın sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Nisan'da 40 Bin atama olması ümidimizle....


Mebmedya.Com/Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol