Öğretmen Diyarı

14 bin PKK sempatizanı öğretmen meslekten ihraç edilmelidir.
Meslekten ihraç edilen öğretmen ve MEB personelinin ihraç kriterleri 672 KHK ile meslekten ihraç edilen öğretmen ve MEB personel listesi 672 sayılı KHK Resmi Gazete’de yayımlandı, kamuda binlerce ihraç
14 bin PKK’lı öğretmen meslekten ihraç edilmelidir. FETÖ’cü öğretmenler ihraç edildiyse PKK’lı öğretmenler de ihraç edilmelidir.
Başbakan Binali Yıldırım, “65.Hükümet’in İlk 100 Günü” toplantısına katıldı. Yıldırım eğitim öğretim faaliyetleri konusunda açıklamalarda bulunurken, pkk ile etkileşim içine girmiş, bir şekilde pkk ile temas etmiş yaklaşık 14 bin öğretmen olduğunu ifade ederken, bu öğretmenlere yer değişikliği tedbiri alınacağını vurguladı.

FETÖ BAĞLANTISI VE 28 BİN İHRAÇ

1 Eylül tarihinde 672 sayılı KHK kapsamında FETÖ bağlantısı olduğu nedeninden dolayı 28 bin öğretmen meslekten ihraç edildi. Kamuda şu ana kadar meslekten ihraç edilen memur sayısı 50 bini geçti. Kamu kurum ve kuruluşlarda hala FETÖ bağlantısı olan kişiler araştırılmaktadır. Bu süreç devamında meslekten ihraç edilecek personel sayısının artması öngörülmektedir.

14 BİN ÖĞRETMEN PKK’YA HİZMET EDİYOR

Başbakan Yıldırım 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ilk ders zilinin 19 Eylül’de çalacağını belirtirken, terör örgütünün çıkarlarına hizmet eden Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan yaklaşık 14 bin öğretmenin yerlerinin değiştirilebileceğini ifade etti.
HaberTürk internet sitesinden alıntı yaptığımız Yıldırım’ın açıklamaları;
“19 milyon öğrenci ders başı yapacak. Allah yavrularımıza zihin açıklığı versin. Çocuklarımıza başarılar diliyorum. Bu sene Milli Eğitim’de yeni bir uygulamaya gidiyoruz. Sözleşmeli öğretmen. İlk etapta 15 bin sözleşmeli öğretmen iş başı yapacak. Bunlar baştan nereye gideceğini biliyor. Hangi şartlarda görev yapacağını biliyor. Bu bağlamda Doğu ve Güneydoğu’da maalesef terör örgütünün baskısı veya terör örgütü ile bir şekilde ilişkiye girmiş öğretmenleri değiştiriyoruz. Bu 14 bin civarında öğretmeni maalesef oradan başka yerlere almak mecburiyeti var. Bunlar eğitim yerine terör örgütünün amaçlarına hizmet eder bir noktaya gelmişler. Bu dönemde 5 tane yeni üniversite kurduk. Ayrıca 498 tane engelli öğretmen ataması yapıldı. Bütün müracaatlar atandı. 10 bin 291 yeni derslik hizmete giriyor. Böylece 60 bini geçmiş oluyor. 7 bin 800 tanede özel okul bunun içinde var. Özel okul miktarı yüzde 14’e erişmiş durumdadır. Organize sanayi bölgeleri içinde meslek okulları vardı. Bu meslek okullarını Organize sanayi bölgeleri dışında da açılsa aynı haklardan yararlanacak.”

PKK ÇIKARLARINA HİZMET EDENLER ATILSIN
Sayın Başbakan’ın açıklamasında yer verdiği terör örgütüne hizmet eden bu öğretmenlerin görev yeri değişikliği nasıl bir önlem olacaktır, bunun iyi düşünülmesi lazım. Diyarbakır’da, Muş’ta görev yapan terör örgütü sempatizanı bir öğretmen Ankara’ya, İzmir’e atandığı zaman ona ceza mı verilmiş olacak yoksa ödüllendirilmiş mi olacak? Doğu’da ki öğrencileri bu şekilde kurtarıp Batı’daki öğrencileri bu öğretmenlere nasıl teslim edebiliriz. PKK işbirlikçisi diye görev yeri değiştirilen öğretmenler başka yerde nasıl, ne şekilde öğretmenlik yapabilir, kim bunlara öğretmen gözü ile bakabilir Devlet büyüklerimiz buna bu şekilde çözüm bulmamalıdır.

Terör örgütü ile bağlantısı tespit edilen pkklı öğretmenlerin meslekten ihraç edilmesi gerekmektedir. Ayrıca terör örgütü çıkarlarına hizmet eden bu kişilerin öğretmen yapması  bir kenara, tutuklanarak cezaevine gönderilmesi gerekmektedir.


Kaynak: ogretmenlericin.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mehmet 1 yıl önce

Yürek sizlatan bir açıklama. Derhal atılması lazım onlarida.

Avatar
Gülfiye 1 yıl önce

Sadece ijraç değil idam wdilmemeliler. Uani yoldaşlarınon yanona gönderilmemliler

Avatar
jöntürk 1 yıl önce

leş kargaları iş başındaaaa... vicdansız kahpeler.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim