Öğretmen Diyarı

10 Bin Sınıf Öğretmeni atansın

4+4+4 eğitim sisteminin gelmesinden sonra Sınıf Öğretmenleri atama konusuda büyük sıkıntıya düşmüştür. 2012'de 341 ve 2013'te 3 bin civarlarında yapılan atama her yıl yaklaşık 10 bin mezun veren Sınıf Öğretmenliğini oldukça zora sokmuştur. Geçen yıl 20 bine yakın bu yıl ise 30 bine yakın Sınıf Öğretmeni KPSS ve ÖABT'ye girmiştir. Bir sonraki yıl bir 10 bin mezun daha olacaktır. Komik rakamlar ile atama yapılacak olursa önümüzdeki bir kaç yılda 50-60 bin atama bekleyen Sınıf Öğretmeni olacaktır.

 Öte yandan MEB, YÖK ve ÖSYM'nin tutarsız kararları ülke eğitimini felç etmektedir. 2 yıl önce atama sıkıntısından dolayı bazı branşlar hariç tüm öğretmenliklerin ikinci öğretiminin kapatılacağı haberi vardı fakat beş branş dışında da hala açık olan bölümler mevcuttur. Sınıf Öğretmenliği'nin ikinci öğretimi 2 yıl önce kapandı fakat 2014 yılında ÖSYM kılavuzuna göre kontenjanlar %10 artırıldı. Bu kadar plansız, programsız, sadece üniversitelere öğrenci doldurmak amaçlı yapılan bu çalışmalar eğitim sistemini çökertmiş durumda, eğitimciler ve aileleri kan ağlamaktadır.

 Bu bağlamda ve bu veriler ışığında 2 yıldır ataması yapılmayan Sınıf Öğretmenleri haklı olarak 10 bin atama istemektedir. İşte grup, etkinliği ve Sınıf Öğretmenlerinin isteği:

Bu akşam ve her akşam... Twitterı sallıyoruz. Tanıdığın herkesi davet et! Gün birlik olma zamanı! Gün sesimizi duyurma zamanı... 20 Temmuz 2014 günü saat 21.00'da Twitter'da #10BinSınıfÖğretmeniAtansın diyeceğiz!

Facebook Grubumuz: https://www.facebook.com/groups/284791528311940/

twitter adresimiz:  https://twitter.com/snfogretmenleri


Haber kaynağı: www.kpsshaber.com


Melih Öztürk / Kpsshaber.com / Özel Haber
Melih_ozturk1@hotmail.com


Bu yazı/haberin tüm hakları Kpsshaber.com'a aittir. İzinsiz herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. İhlal edenlere yasal takip uygulanır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim