Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Öğretmen Atamaları Duyurusu

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü aracılığıyla bir duyuru yayımlamıştı (TIKLAYIN) Duyuruda, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında ataması yapılacak öğretmenlerin başvuru işlemlerine ilişkin açıklamalar verildi. O duyurunun ardından, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında ataması yapılacak öğretmenler için başvuru işlemleri başladı.

Başvurular İçin Son Gün 2 Kasım ! Milli Eğitim Bakanlığı, terörle mücadele kanunu kapsamında, öğretmen olarak atanmak isteyen adaylardan bazı şartlar istiyor. Atamalar için başvuru yapacak adayların, öğretmenlik yapabileceği bir lisans bölümünden mezun olması ve pedagojik formasyon eğitimi almış olması gerekiyor.

27 Ekim'de ekimde başlayan ön başvurular için adaylar başvurularını, http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adresleri üzerinden yapacaklar. Verilen adreslerde yer alan başvuru formları doldurularak, başvurular elektronik ortamda yapılacak.

Başvuru formunun çıktısı alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından istenilen diğer belgelerle beraber, bulunulan ilin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne belgeler onaylatılacaktır.  Başvuru İçin Gereken Belgeler Neler? - Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi - Pedagojik formasyon belgesi - Devlet memuru olarak çalıştıklarına ilişkin belge - Sağlık raporu

 


Kamupersoneli.net|Ankara
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim