Öğretmen Diyarı

Şubat öğretmen ataması için Maliye'den izin çıkmadı mı?
Öğretmen atamaları, öğretmen adaylarını yakın takibinde olan bir konu! Ancak bu konu hakkında bu yıl yapılma ihtimali olan şubat ayı öğretmen atamasıyla ilgili çok sayıda ve farklı haberler gelmektedir.

 

Geçtiğimiz günlerde 2017 yılında toplam 30 bin öğretmenin atanacağı ve bu atamaların 15 bininin şubat ayında, kalan 15 bininin ise ağustos ayında yapılacağı haberi basında yer aldı. Son olarak bugün basında yer alan şubat ayında 10 bin öğretmen atamasının yapılacağı yine gündeme düşen haberlerden birisi oldu.

 

Konu hakkında İsmail Koncuk'ın açıklamalarını sizlere aktardık. (TIKLAYIN) TES Başkanı İsmail Koncuk'un şubat ayında 10 bin öğretmen atamasının az bulduğu yönündeki sosyal medya paylaşımlarının hemen ardından Başkan Koncuk yeni bir açıklama daha yaptı.

 

İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından yağtığı bir diğer açıklamada "Biz Şubat'ta 10 bin atamayı dahi az bulurken, Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın Şubat'ta kesinlikle atama olmayacağını söylediği bilgisi geldi. MEB Şubat'ta atama konusunda ağırlığını koymalı, meydanı Maliye Bakanlığına bırakmamalıdır. Sy.Yılmaz öğretmen ihtiyacı için bastırmalıdır." açıklamalarını yaptı

 

Konu hakkında CHP Milletvekili Ceyhun İrgil de bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şubat ayında öğretmen ataması için ısrarcı olduklarını ancak Maliye Bakanlığının hala onay vermediğini ve vermeye de niyetinin olmadığını vurguladı.

 

Sonuç olarak şu ana kadar şubat ayında bir öğretmen atamasıyla ilgili resmi bir açıklama gelmemiş olmasının, Maliye Bakanlığıyla ilgili görüşmelerin olumlu veya olumsuz bir şekilde neticelendirilmemiş olmasından kaynaklandığını düşünmekteyiz. 

 

Öğretmen adaylarının atama taleplerini biliyor ve mümkün olan en kısa sürede mevcut öğretmen açığının kapatılmasının hem öğretmen adayları hem de öğrencilerimiz ve eğitimimiz için olumlu olacağını değerlendirmekteyiz.

 

KAMUSAL HABERLER / ÖZEL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol