Öğretmen Diyarı

Sözleşmeli Öğretmenliğe Ait Ayrıntılar!
Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlik hakkında birçok konuya açıklık getirdi! Açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmen adaylarının merakını giderdi.

Tercihler ve atama tarihi...
Milli Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli öğretmenlik tercih işlemleri 4 Ekim'de başladı ve 7 Ekim 2016 tarihinde sona erecek. Atamalar ise 10 Ekim'de yapılacak. Adayların heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Bu süre içinde MEB'ten son dakika açıklamaları geldi! 

Sözleşmeli Öğretmenlik Atamalarında Kontenjan Sayıları..
Milli Eğitim Bakanlığı açıklamasında atama kontenjanlarını da açıkladı. Merakla beklenen kontenjanların en fazlası sınıf öğretmenliğine gitti. 4 bin 334 kontenjan sınıf öğretmenliğine, 1.555 kontenjan İngilizce öğretmenliğine, 1.479 kontenjan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliğine verildi. 

Kontenjanların 3 bölüme daha çok dağıtılması daha önce de olduğu gibi diğer branş öğretmenleri tarafından büyük tepki aldı. Ekim atamasında kontenjan açılmayan bölüm öğretmenleri Şubar 2017 atamasında kendilerine kontenjan açılması gerektiğini düşünüyor ve yetkililerden rica ediyor.

Atama yapılacak olan şehirler...
Adıyaman
Ağrı
Aksaray
Amasya
Ardahan
Artvin
Bartın
Batman
Bayburt
Bingöl
Bitlis
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Diyarbakır
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Iğdır
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kırıkkale
Kırşehir
Kilis
Malatya
Mardin
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şanlıurfa
Tokat
Trabzon
Tunceli
Van
Yozgat
Zonguldak 

Sözleşmeli Öğretmen Maaşları...
Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce yaptığı açıklamalarda kadrolu öğretmenler ile hemen hemen aynı maaş alacakları belirtilmişti. Ama Doğu şehirlerinde görev yapan öğretmenlerin maaşlarının daha yüksek olması bekleniyor. 
İşte MEB'in açıklaması;
Kaynak: Kpsscafe.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim